Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis

Ruošdamiesi artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir minėdami Piliakalnių metus, VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ kviečia į projekto „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“ baigiamąjį vakarą.

2017 m. gruodžio 1 d., 16 val., V. Putvinskio g. 23-414 studentai parodys filmą apie tai, kaip keliavo piliakalnių papėdėmis, ieškodami Lietuvos istorijos ir jos sąsajų su dabartimi, procese tarsi siekdami supilti piliakalnį savyje.

Projektas „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“ – nepilnus metus vykdytas studentų projektas, kurio metu buvo keliauta po Lietuvos miestelius, lankytasi ant piliakalnių, bendruomenių kultūros centruose rodyta poetinė programa „…šviesa nuo Kernavės piliakalnių“. Su vietos žmonėmis organizuoti pokalbiai: svarstomos istorijos ir dabarties sąsajos, piliakalnio reikšmė šių dienų žmogui, ieškota ženklų, atskleidžiančių savitą vietos dvasią, regiono tapatybę, naują požiūrį į Tėvynės sąvoką. Piliakalnis šiame lauke suvoktas kaip Lietuvos istorijos metonimija. Išvykų metu įrašyti pasakojimai bei surinkta vaizdinė medžiaga sudėti į dokumentinį filmą „Piliakalnio papėdėje“.

Po filmo peržiūros – studentiški pamąstymai nusileidus nuo piliakalnio. Akiratį „Nuo piliakalnio – iki Olimpo ir piramidžių“ atvers dėstytojas Sigitas Lūžys.

Renginys nemokamas, kviečiami visi.