Paskaita „Tarpukario modernizmo ir medžio santykis fotografijose“

Rugsėjo 22 d. 15:00 VDU Menų fakulteto kiemelyje (Muitinės g. 7) vyks fotografės ir kuratorės Mildos Gineikaitės paskaita „Tarpukario modernizmo ir medžio santykis fotografijose“. Paskaita yra Europos kultūros paveldo dienų dalis (http://kpd.lt/epd2021/kauno-regionas/).
Būtina išankstinė registracija el. p. asta.naureckaite@kpd.lt. Laikytis visų saugumo reikalavimų (dėvėti kaukes, laikytis atstumo).
Tarpukario modernizmo ir medžio santykį fotografė Milda Gineikaitė tyrinėja serijoje „Miestovaizdžio balsai“. Fotografijos akcentuoja kolektyvinę atmintį, tarpukariu sukurti architektūros dekoro elementai ir šalia augantys medžiai fotografijose tarsi „susigretina“. Dokumentuojami miestovaizdžio architektūros objektai atskleidžia, kaip tarpukario modernizmo ir medžio santykis kuria šiandienos urbanistinį peizažą. Fotografijų serija perteikia kultūros (gyvenamosios architektūros) ir gamtos (medžių) „balsus“, atsiskleidžiančius ir lygiavertiškai, ir išskiriant vieną iš jų. Todėl iškyla arba „žalio“ miesto idėja, kurianti harmoningą erdvę, arba vienovės stokojantis architektūros ir medžio ansamblis, kuriame architektūra tarsi šaltas objektas, bylojantis architektūrinę tradiciją. Požiūrius ir erdvės „poeziją“ gali lemti pasirinkta fotografijos kompozicija. Medis serijoje suvokiamas kaip gamtinės sferos metonimija, neatsiejama miestovaizdžio dalis. (iš fotografijų serijos anotacijos)
Milda Gineikaitė – Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto absolventė, jaunosios kartos fotografė ir kuratorė. Kūrybinę fotografiją Milda suvokia kaip dokumentą ir įrankį tyrinėti aplinką. Ryšys su gamta fotografei nesvetimas nuo vaikystės, o medis jos fotografijose tapo svarbiu elementu jau beveik prieš dešimtmetį, pradėjus fotografuoti šalia namų augusį ir vėliau nukirstą „Aušrų medį“. (iš parodos „(Ne)saugi zona“ anotacijos, kurat. Agnė Taliūtė)
Kūrybinis projektas yra apdovanotas vardine V. Kuprevičiaus stipendija.
Fotografijų seriją „Miestovaizdžio balsai“ galima pamatyti „Modernizmas ateičiai“ programos („Kaunas 2022“) sukurtoje virtualioje parodoje https://modernizmasateiciai.lt/…/mildos-gineikaites…/