Paroda „Magiškas veidrodis: miesto atmintis fotografijoje“


Šį ketvirtadienį, spalio 13 d., 17 val. VDU menų galerija 
101 kviečia į parodos Magiškas veidrodis: miesto atmintis fotografijoje atidarymą. Parodoje pristatomos ne tik įspūdingiausios miesto fotografijos, datuojamos nuo XIX amžiaus, bet ir keliamas intriguojantis klausimas – kaip mūsų vaizduotėje yra kuriamas Kaunas?

soboras-pro-langa-lcva

Kaip mes prisimename Kauną? Kaip mūsų atmintyje Kaunas atrodo sovietmečiu ar tarpukariu? Su kokiais vaizdais jį siejame? Ar mūsų prisiminimai yra „autentiški“, susiję su mūsų patirtimis? O gal juos padiktuoja senos miesto nuotraukos, laikraščiuose, albumuose ar interneto platybėse matytos fotografijos?..

Paroda „Magiškas veidrodis: miesto atmintis fotografijoje“ tyrinėja, kaip kolektyvinėje vaizduotėje yra „kuriamas“ Kaunas – kokie nuotraukose užfiksuoti kraštovaizdžiai, pastatai ilgainiui tapo neatsiejama šio miesto vaizdinio dalimi. Parodoje pristatomos skirtingų laikotarpių „ikoninės“ fotografijos, mūsų kolektyvinėje atmintyje įtvirtinusios tokį miesto atvaizdą, kuris ir šiandien daugeliui siejasi ne tik su Laisvės alėja, Rotuše ar Soboru, – bet dažnai ir su pasikartojančiais šių vietų fotografijų rakursais.

Magiškas veidrodis yra senovės Kinijos meno rūšis, kai viena bronzinės formos pusė poliruojama taip, kad tampa veidrodžiu, o kita pusė – išraižoma, dėl ko ryškioje šviesoje veidrodis tampa peršviečiamas ir ant sienos projektuoja jame išraižytą raštą. Šios magiškos veidrodžio ir foto objektyvo savybės tapo šios parodos metafora, nurodančia į abipusius vaizdo ir atminties ryšius.

Taigi ar mūsų atmintis yra praeities veidrodis?..

Ar fotografija gali lyg veidrodis atspindėti miesto tikrovę?..

  • Parodos kuratorė Daiva Citvarienė
  • KoordinatorėViltė Migonytė – Petrulienė
  • Konsultantas istorikas Arvydas Pakštalis

Paroda veiks iki lapkričio 11 d.