Paroda „Be pavadinimo“

Vilniaus dailės akademijos, Telšių dailės fakulteto, Telšių parodų salėje 2011 m. kovo 1 d. 16 val. atidaroma trijų dėstytojų ir jų studentų medija meno paroda.

2011 m. kovo 1 d. 15 val. Vytauto Didžiojo universiteto, Menų fakulteto, Šiuolaikinių menų katedros vedėjo doc. dr. Rimanto Plungės paskaita
PAŽINTIS SU ŠIUOLAIKINIŲ MEDIJŲ MENU.
Paskaita yra skirta 10 – 12 klasių mokiniams ir studentams.
Paskaita vyks Vilniaus dailės akademijos, Telšių dailės fakulteto, Telšių parodų salėje, Kęstučio g. 3, Telšiai.
Kontaktai: tel. 8 444 54779; el. paštas: telsiudailesgalerija@gmail.com

Paroda internete:

www.audiovisuaLOOK.mediascena.lt

Paroda veiks:
2011 kovo 01 – 17 dienomis.

Galerijos adresas ir kontaktai:
Kęstučio g. 3, Telšiai; Galerijos direktorė – Genovaitė Lukauskytė (tel.8 444 54779; el. paštas: telsiudailesgalerija@gmail.com)

Parodoje dalyvauja dėstytojai:
Rimantas Plungė (r.plunge@mf.vdu.lt)
Remigijus Venckus (remigijus@venckus.eu)
Aritonė Plungienė (paritone@gmail.com)

 

Parodoje dalyvauja studentai:
Vytauto Didžiojo universiteto, Menų fakulteto, Šiuolaikinių menų katedros (Naujųjų medijų meno studijų programa)
Šiaulių universiteto, Menų fakulteto, Audiovizualinio meno katedros (audiovizualinio meno studijų programa)

 

Parodos koncepcija:

Jau antrus metus kartu dirbantys ir bendromis idėjomis besidalinantys media menų dėstytojai Rimantas Plungė, Remigijus Venckus ir Aritonė Plungienė siekia populiarinti šiuolaikinį medijų meną. Rengdami medijų specialistus Lietuvos universitetuose, jie savo ir studentų veiklą nuolat demonstruoja viešoje meno arenoje. Ši veikla integruoja jaunus kūrėjus į šiuolaikinio Lietuvos meno platformą bei reprezentuoja dėstytojų pedagoginio darbo potencialą. Pedagogų manymu – svarbu supažindinti visuomenę su veikla, vykstančia akademinėje erdvėje. Dažnas plačiosios visuomenės atstovas nežino, kokiomis problemomis gyvena ir kokios kūrybinės nuotaikos sklando studentų tarpe – akademinėje aplinkoje. Parodą rengiančių trijų dėstytojų manymu, šiuolaikinis universitetas turi būti atviras, jo idėjos turi sietis su bendru Lietuvos kultūriniu gyvenimu. Šią mintį grindžia ir įprasmina bei naujus strateginius ryšius brėžia tokios parodos kaip ši.

Pedagogai labiausiai įvertinami, kai jų privataus ir komandinio darbo, atlikto kartu su studentais, rezultatai ne tik įsiterpia viešajame šiuolaikinio meno ir kultūros diskurse, bet ir virsta atsikartojančiu ženklu. Šis ženklas įgauna ir tarptautinį atspalvį, nes naujoje parodoje Be pavadinimo eksponuojamas ir dėstytojų paskaitose aktyviai dalyvaujančios, pagal tarptautinę mainų programą į Lietuvą atvykusios, studentės iš Korėjos videofilmas.

Kontraversiškai skambantį parodos pavadinimą reikėtų suvokti kaip nuorodą į eksperimentinį meno pedagogų ir jaunų kūrėjų žaidimą. Pavadinimas taip pat leidžia renginį suvokti kaip nesibaigiančios eksperimentų laboratorijos dabartinio etapo rezultatų apžvalgą. Šios parodos, kaip ir visų kitų parodų, tikslas – akumuliuoti šiandienos tikrovę, greitai ir ekspresyviai vaizduoti savuosius potyrius ir patirtį, susijusią su šiuolaikinio žmogaus egzistencinėmis temomis, su savosios, jaunos, tapatybės permąstymo ir perkonstravimo poreikiu. Šie parodos tikslai lemia įvairiausių problemų ir temų išraišką, pastebimą skirtingų autorių kūriniuose. Idėjos realizuojamos fotografijos, videofilmo, kompiuterinės grafikos arba grafinio dizaino srityse. Kūrinių tematika įvairi – nuo griežtos dokumentikos iki ekspresyvaus skaitmeninės medijos galimybių reflektavimo.

Galima pastebėti, kad ši paroda, nors ir yra sudaryta iš įvairių kūrinių, tačiau tęsia pernai metais Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje 101, pristatytos parodos Trys dėstytojai ir jų studentai idėją, bei tęsia tuos pačius medijų kultūros plėtros tikslus. Dėstytojai džiaugiasi studentų aktyvumu, noru bendradarbiauti ir savo kūrybą demonstruoti viešoje meno arenoje. Galbūt šio, visuotino ir kolegiško, aktyvumo dėka šių metų kovo mėnesio pabaigoje A. Plungienė, R. Venckus ir R. Plungė organizuoja tarptautinį dėstytojų ir studentų renginį Vilniuje, o gegužės mėnesį panašaus pobūdžio renginį Kaune.

Remigijus Venckus
parodos pristatomojo teksto autorius
Paroda Be pavadinimo