Naujas žurnalo „Fotografija“ numeris

Pasirodė naujausias Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondo leidžiamo žurnalo „Fotografija“ numeris, sudarytas VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros docentas dr.  Tomo Pabedinsko. Žurnale aptariamas mėgėjiškos ir meninės fotografijos santykis – jų priešpriešos, abipusės įtakos, ribos ir užribiai.

Skirtingų fotografijos taikymo ir interpretacijos kontekstų sandūroje kylančius klausimus žurnale publikuojamuose straipsniuose aptaria fotografas bei fotografijos teoretikas Davidas Bate’as ir kuratorius Malcolmas Dicksonas iš Didžiosios Britanijos, fotografijos istorikas Dainius Junevičius, kultūros vadybininkė Eglė Deltuvaitė, fotografijos tyrinėtoja Agnė Narušytė ir menotyrininkė, VDU Menų fakulteto absolventė Vaida Stepanovaitė.

Ankstesnių dešimtmečių mėgėjiškos fotografijos ir jos panaudojimo šiandieninėje menininkų kūryboje skirtumus atspindi Portfolio dalis: nuoširdus aštuntojo dešimtmečio Menų fakulteto profesoriaus Romualdo Požerskio fotografinis dienoraštis, kuris iki šiol nebuvo publikuotas bei įtrauktas į meninės fotografijos diskursą, ir menininkų dueto Gyčio Skudžinsko ir Vilmos Samulionytės nuotraukos iš fotobūdelių.

Svarbiausia naujojo „Fotografijos“ žurnalo numerio mintis – parodyti, kad peržengus sąlygines ribas, skiriančias meninę ir mėgėjišką fotografiją, kūrybą ir gyvenimą, laukia ne praradimai, bet gaivios ir netikėtos patirtys. Taip pat žurnalo tekstai ir jame publikuojami kūriniai dar kartą primena, jog fotografija yra viena iš nedaugelio kūrybos plačiąja prasme sričių, kuriose eksperimentai, atsitiktinumai ar net klaidos gali būti vertingi.

Fotografija_virselis