Moksleiviams – įkvėpimų ir žinių kupina „VDU vasaros mokykla 2022“

Vytauto Didžiojo universitetas kas metus kviečia moksleivius vasarą pasitikti drauge ir turiningai praleisti laiką „VDU vasaros mokykloje“. 2022 metais „VDU vasaros mokykla“ moksleiviams vyks birželio 13–17 dienomis.

„VDU vasaros mokykla“ skirta vyresniųjų klasių moksleiviams (10–12 kl.), kurie nori pagilinti žinias juos dominančiose srityse, atlikti įdomias praktines užduotis, naudingai praleisti laiką bei susirasti naujų draugų. Renginio tikslas – suteikti moksleiviams laisvą pasirinkimą ir galimybę domėtis tuo, kas labiausiai patinka, ir iš šalies pažvelgti į būsimas studijas.

Pirmoji „VDU vasaros mokyklos“ diena (birželio 13 d.) bus skirta susipažinimui. Šią dieną taip pat skirsime užsienio kalbų, kurias galima mokytis VDU, pradžiamoksliui. Birželio 14–16 d. vyks įvairūs užsiėmimai, kurių metu kiekvieną dieną moksleiviai lankys du pasirinktus skirtingus kursus (karjeros, teisės, marketingo, gamtos, socialinių mokslų, menų, informacinių technologijų, skirtingų kalbų ir kultūrų paskaitas). Dalyviai turės galimybę pasirinktas mokslo sritis išbandyti praktiškai bei apsilankyti įvairiose Kauno miesto ir universiteto vietose, organizacijose bei kūrybinėse dirbtuvėse. Birželio 17-ąją, paskutinę „VDU vasaros mokyklos“ dieną, vyks orientacinės varžybos, po kurių lauks prizai ir diplomų įteikimas vasaros mokyklos dalyviams.

Šiemet siūlomas užsiėmimų temų spektras itin platus – nuo klimato kaitos, verslumo ir kūrybiškumo ugdymo, pažinties su Skandinavijos šalių kultūra ir kalbomis, iki agronomijos, politikos, teisės ar socialinių tinklų įtakos mūsų pasirinkimams bei galimybės patiems išbandyti įvairias kūrybines veiklas menų laboratorijoje.

Be įvairių patirčių, gilinantis į naujus horizontus ir visatos paslaptis, tai puiki galimybė atsipalaiduoti po įtemptų mokslo metų ar prieš artėjančias studijas. „VDU vasaros mokykla 2022“ – tarsi tarpinė stotelė, kur laukia naujos pažintys ir žinios, padėsiančios tolimesnei kelionei.

Registracija vyksta iki birželio 8 dienos. Kaina – 30 Eur. „VDU vasaros mokykla 2022“ metu, tris dienas iš penkių, vyksta du kursai per dieną. Rytiniai kursai vyks nuo 9 iki 12 val. Popietiniai – nuo 13:30 iki 16 val. Svarbu pasirinkti tik po vieną rytinį ir popietinį kursą. Vakarinė dalis – privaloma visiems dalyviams, po jos laukia laisvas laikas, skirtas bendravimui ar pramogoms. Visos savaitės metu bus suteikiama galimybė apsigyventi VDU bendrabutyje, tačiau vietų skaičius ribotas.

„VDU vasaros mokykla“ Facebook puslapyje plačiau supažindinsime su laukiančiomis veiklomis ir aktualiausiomis naujienomis, tad kviečiame prisijungti.

VEIKLOS MENŲ FAKULTETE | Kūrybinių industrijų laboratorija

Menas ir kūrybiškumas tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, o jo galime rasti visur. Netikit? Mes parodysime! Kūrybinių industrijų laboratorijoje galėsite pasinerti į skirtingas kūrybinių industrijų veiklas. Profesionalioje Menų fakulteto fotostudijoje išbandysite foto aparato blykstes fotografo arba modelio amplua. Profesionalioje garso studijoje, su viena geriausių įrangų Baltijos šalyse, kursite, muzikuosite bei įrašinėsite muziką ir savo balsus. Negana fotoaparato ir garso studijos? Čiupsime į rankas ir videokameras bei sužinosime, kaip kurti įtaigų vaizdo turinį. O galų gale, įkvėpti savaitės įspūdžių, išbandysite save kūrybinių prodiuserių ir meno ekspertų vaidmenyse. Net neabejojame, kad po visko Tavo gyvenime menas užims visai kitokią vietą.

06.14. „Fotostudijos blykstės“. Įsitrauksite į kūrybinę fotosesiją; pamatysite, kaip vyksta darbai profesionalioje fotostudijoje. „Garso eksperimentai“. Tapsite garso menininkais: kursite, muzikuosite, įrašinėsite profesionalioje garso studijoje.

06.15. „Istorijos pasakojimas ir video montavimas“. Sužinosite, kaip papasakoti istoriją, pasitelkiant videomeną.

06.16. „Kūrybinės industrijos“. Susipažinsite su kūrybinio prodiuserio veikla ir praktiškai ją išbandysite. „Menas eksperto akimis“. Išbandysite save meno eksperto vaidmenyje: susikausite menų protmūšyje.