MO muziejuje – Menų fakulteto dėstytojo kuruojama paroda

Prasidedant naujiems mokslo metams šventinę nuotaiką kurs ne tik rugsėjo 1-osios renginiai, bet ir Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros vedėjo dr. Tomo Pabedinsko kuruojama paroda MO muziejuje, Vilniuje. Daugiau nei metus su komanda rengta paroda „Permainų šventė“ atidaroma rugsėjo 4 d. ir lauks lankytojų iki pat kitų metų vasario 27 d.

Parodoje bus galima apžiūrėti įvairių kartų lietuvių fotografų ir šiuolaikinio meno kūrėjų darbus iš MO muziejaus ir kitų meno insitucijų kolekcijų bei asmeninių autorių archyvų, o dalis parodoje pristatomų kūrinių viešai eksponuojami bus pirmą kartą. Parodos kūriniai leis susipažinti su plačia Lietuvos kūrybinės fotografijos krypčių įvairove ir apims skirtingus jos raidos lakotarpius – nuo tarpukario iki šių dienų.

Proda turėtų sudominti ne tik fotografijos žinovus. Joje atsiskleis ir šventės tematikos aktualumas plačiuose politiniame, socialiniame, kultūriniame ir egzistenciniame kontekstuose. Parodos kūriniuose bus galima išvysti pačias įviariausias šventes – nuo vasltybinių švenčių paradų iki privačių vakarėlių – ir įsitikinti, kad švenčių ritualai gali pakeisti ir visuomenės, ir individualius žmonių gyvenimus.

Siekiant atskleisti švenčių, kaip permainas žyminčių ritualų, reikšmę parodoje taip pat pristatoma dokumentinė vaizdo bei garso medžiaga, susijusi su įvairių kultūrinių bendruomenių tapatybe ir veikla.

Platus, skirtingų perspektyvų žvilgsnis į šventės reiškinį tapo įmanomas į parodos rengėjų komanda įsitraukus MO kuratorei Ugnei Paberžytei, politikos antropologui Arvydui Grišinui ir etnologei, subkultūrų tyrinėtojai Egidijai Ramanauskaitei.

 

Parodos aprašymą ir atidarymo renginių programą galima rasti čia: https://mo.lt/ivykiai/permainu-svente/#the-roop-instaliacija