Metų kaunietės rinkimų finale – VDU dėstytoja

Iki kovo 5 d., pirmadienio, vyksta „Metų kaunietės“ rinkimai, kurių viena finalininkių yra Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos kultūros tarybos narė ir pasaulinės ICOMOS organizacijos Lietuvos biuro viceprezidentė Ingrida Veliutė, 2017 m. ne tik įkopusi į Elbruso viršūnę, bet ir kartu su kolegomis įgyvendinusi kauniečiams skirtus socialaus meno projektus.

Maloniai kviečiame universiteto bendruomenę palaikyti VDU dėstytoją čia. Dr. Ingridos Veliūtės mintys apie savo veiklą.

Plačiau apie kandidatę 

Ingrida Veliutė yra Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto dėstytoja, projektų koordinatorė ir vadovė. Į VDU bakalauro studijas įstojo daugiau nei prieš dvidešimt metų (2012 m. VDU apgynė daktaro disertaciją), vėliau dirbo įvairiuose mokslo centruose ir fakultetuose.

Mokslininkė daugiau nei dešimt metų vykdo mokslinius tyrimus sociokultūrinėje tematikoje. Aktyviai bendradarbiauja su įvairių šalių mokslininkais. Pagrindinės mokslinių interesų kryptys:  Naujosios technologijos kultūros paveldo animavimo procese; sociokultūriniai tyrimai; turizmas; fortifikacijos architektūra ir istorija; miesto medinė architektūra. Nuolat įgyvendina mokslo ir kultūros projektus, mokslinius tyrimus skelbia Lietuvos ir užsienio spaudoje, skaito pranešimus nacionalinėse ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose. Eilę metų dirba eksperte įvairiuose Lietuvos ir užsienio fonduose.

Pastarųjų metų projektai

Nuo 2017 m. – tarptautinis projektas  „Pop-Up Shop Helper“ (vykdytoja); 2014–2015 m. LMT projektas: „Mediniai miestai“ – architektūros duomenų bazė“ (mokslininkė; nuo 2015 m. – vadovė); 2012-2013 m. LMT projektas „Archimedė“ – Kauno miesto medinės architektūros duomenų bazė“ (www.archimede.lt , mokslininkė).

2016 m. buvo išrinkta tarptautinės asociacijos ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto pirmininkės pavaduotoja, o 2017 m. išrinkta Lietuvos kultūros tarybos nare.

Teko dirbti įvairiose aukštosiose mokyklose ir kultūros įstaigose, susipažinti su įvairiais personalo valdymo modeliais, aiškintis jų privalumus ir trūkumus, formuoti įvairaus dydžio darbo grupes, įgyvendinat mokslo ir kultūros projektus.

Paveldosaugininkė, Lietuvos kultūros tarybos narė ir VDU dėstytoja savo ranką pridėjo prie gausybės leidinių apie Lietuvos ir užsienio paveldą. 2016 metais pasirodė ir pirmoji knyga vaikams „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) pilys“. Rankomis klijuoto, vaikams skirto leidinio puslapiuose įsispraudęs Gedimino pilies bokštas, Trakų salos gražuolė, Podolės Kameneco kuorai, Kauno, Naugarduko, Mogiliovo, Liubčios ir kitos po Baltarusiją ar Ukrainą išsibarsčiusios LDK pilys.

Dr. Ingrida Veliutę yra aktyvi keliautoja, kalnų turistė. Mokslininkė 2017 m. įkopė į aukščiausią Europoje – Elbuso viršūnę.

Apie „Metų kaunietės“ apdovanojimus

Idėją rinkti „Metų kaunietę“ padiktavo noras akcentuoti Kauno kultūrinius, ekonominius ir socialinius aspektus. Projektą „Metų kaunietė“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Gryvbauskaitė „Lietuvą kuria ir stiprina daug talentingų moterų – mokslo, verslo, sporto, meno ir kultūros asmenybių. Jų gyvenimas ir pasiektos profesinės aukštumos kalba apie drąsą ir didelį ryžtą, atsakomybę ir pilietiškumą. Tai įkvėpimas visiems nuosekliai ir kūrybingai siekti svarbių pokyčių visuomenėje ir valstybėje“, – teigia Prezidentė.

Moterų veikla šiose srityse nepaprastai reikšminga, nes moteris – pagrindinė vertybių, tradicijų ir papročių puoselėtoja. Profesinės ar kitokios veiklos aukštumų moterys dažnai pasiekia nepaisydamos visuomenėje dar gajų stereotipų apie moters gebėjimus, įstengdamos vienu metu puoselėti savo namus, rūpintis vaikais, kurstyti šeimos židinį ir kartu patenkinti savo kaip verslininkės, menininkės, medikės, pedagogės ambicijas.

„Metų kaunietės“ 2018 metų apdovanojimo iškilmės vyks kovo 8 d., trečiadienį, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.