Menų fakulteto dėstytojo paskaita tarptautiniame fotografų simpoziume

Rugsėjo 16 d., Nidoje Menų fakulteto dėstytojas, Šiuolaikinių menų katedros vedėjas dr. Tomas Pabedinskas skaitė pranešimą tarptautiniame fotografų simpoziume „NIDA. Sutikti fotografiją“. Paskaitoje buvo aptariamos retai publikuojamos Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio „Roko maršų“ fotografijos.

Šios nuotraukos įamžino svarbią 9-ojo dešimtmečio Sąjūdžio dalį – roko koncertus. Fotografijos parodo laikotarpį, kai dar 7-ajame dešimtmetyje į Lietuvą iš Vakarų atėjusi roko kultūra tapo svarbi didelei daliai visuomenės ir atskleidė savo potencialą prisidėti prie plačių kultūrinių ir politinių pokyčių. Paskaitoje teigta, kad „Roko maršų“ nuotraukų kultūrinė, simbolinė reikšmė yra tokia pat svarbi, kaip ir politinius įvykius įamžinusių fotografijų, jog roko koncertų fotografijos reikšmingai papildo Sąjūdžio laikų ikonografiją ir galėtų tapti istorinės atminties bei pačios kūrybinės fotografijos ikonomis.

T. Pabedinsko paskaita papildė vieno ilgiausias tradicijas turinčių profesionalios fotografijos renginių Lietuvoje programą. Pirmasis fotografų simpoziumas Nidoje įvyko 1973 m. ir per daugiau nei keturis dešimtmečius padėjo susiformuoti kelioms reikšmingoms fotografijos kūrėjų ir teoretikų kartoms. Tarptautinis Nidos fotografų simpoziumas kasmet pritraukia ne tik dalyvius iš Lietuvos, bet ir vis daugiau lankytojų ir dalyvių iš užsienio šalių.

Fotografijų autorius – Donatas Stankevičius.