Menų fakulteto dėstytojo paroda Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Spalio 18 d. Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis minės 90-mečio jubiliejų. Vienas iš šiai sukakčiai paminėti skirtų renginių – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Vytauto Didžiojo universiteto garbės profesoriaus, fotomenininko Romualdo Požerskio paroda „Susitikimai su istorija“.

Landsbergis yra parašęs tekstą fotomenininko knygai „Lietuva 1988–1993“. Pavadino jį – „Susitikimai su istorija“. Jame rašo: „Romualdo Požerskio fotografijos siūlo skaityti reikšmingąjį naujausios Lietuvos istorijos puslapį, kuris vadinasi išsivadavimas. Tai buvo nepaprastas laikas ne vien Lietuvai – griuvo paskutinioji Europoje sovietų imperija. Neįtikėtiną istoriją, kaip nedidelė šalis ir tauta išsivadavo, nepraliejusi nė lašo prispaudėjų kraujo, nors Lietuvos kraujas buvo pralietas, įtikinamai pasakoja ten dalyvavusių žmonių veidai. Ir po pusės šimtmečio okupacijų bei naikinimų jie tebebuvo nepraradę orumo, suvokimo, kuo skiriasi gėris ir blogis, sava gimtoji žemė ir tolimi svetimi kraštai, pačių valstybė ir svetimos valstybės smurtu primesta melaginga tvarka. Tuomet Lietuva buvo ypatinga ir siuntė savo vertybinį pranešimą kitiems. Jame glūdėjo tiek daug pagrindinių dalykų, kurie daro žmogaus gyvenimą vertą pagarbos ir nušviestą vilties, kad pasaulis neišsigims. Skaitykime juos R. Požerskio fotografijose.“

Paroda Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus eksponuojama nuo spalio 18d. iki 25d.