Menų fakultete – dėstytojo iš Argentinos dr. M. Parselis paskaita

Lapkričio 22 d., 11 val. Menų fakultete paskaitą skaitys Dr. Martín Parselis – lietuvių kilmės technologijų mokslininkas, pedagogas ir menininkas iš Argentinos, Argentinos Katalikiškojo universiteto ir Buenos Airių miesto universiteto dėstytojas. Vizituojančio dėstytojo paskaita vyks 116 a., adresu Muitinės g. 7 ir bus skirta Naujųjų medijų meno studentams, tačiau atvira ir visiems susidomėjusiems VDU bendruomenės nariams.

 

Paskaitos metu M. Parselis pristatys savo kūrinį „Batea“ – interaktyvią instaliaciją, leidžiančią praktiškai tyrinėti santykį tarp garsų ir vaizdų. Autorius atskleis tarpdiscipliniškumo svarbą meninėje ir mokslinėje veikloje: „pagrindinė mintis – parodyti, kiek daug disciplinų yra integruota į interaktyvų meno objektą“, – teigia M. Parselis. Tarpdiscipliniškumas būdingas visai M. Parselio mokslinei ir meninei veiklai, kuri apima socialinį technologijų vertinimą, technologinę kultūrą ir pedagogiką bei technologijų filosofiją.

 

M. Parselis Vytauto Didžiojo universitete lankosi pagal Vytauto Didžiojo universiteto V. Kavolio profesūros programą, o paramą jo viešnagei suteikia Lietuvių fondo administruojamas Danos Gedvilienės fondas.

 

Daugiau apie M. Parselio veiklą ir kūrinį „Batea“ galima sužinoti apsilankius jo asmeninėje Interneto svetainėje: https://www.batea.ar/