„Medijų meno dienose“ 2011 susitikimas su Stasiu Eidrigevičiumi

Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101” (Laisvės al. 53, LT-44309 Kaunas) savo kūrybą festivalio svečiams, universiteto, meno ir kultūros bendruomenei, miesto visuomenei pristatys ir viešoje diskusijoje dalyvaus nacionalinės premijos laureatas, aktyviai elitinėje pasaulio meno arenoje dalyvaujantis menininkas STASYS EIDRIGEVIČIUS.

Numatomi susitikimai ir menininko kūrybos pristatymo renginiai:

Gegužės 10 (antradienis)
15:00 val. susitikimas su universiteto rektoriumi prof. habil. dr. Zigmu Lydeka (Vytauto Didžiojo universitetas. K. Donelaičio g. 58, LT-44248 Kaunas).
19:00 val. susitikimas su Kauno kultūros ir šiuolaikinio meno kūrėjais (uždaras vakaras su kvietimais).

Gegužės 11 (trečiadienis)
09:30 val. spaudos konferencija. Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje “101” (Laisvės al. 53, LT-44309 Kaunas).
10:00 – 11:30 val. Autorinė menininko paskaita – diskusija MANO KELIAS. Vytauto Didžiojo menų galerijoje “101” (Laisvės al. 53, LT-44309 Kaunas).Diskusiją moderuoja menotyrininkas lekt. Remigijus Venckus ir Šiuolaikinių menų katedros vedėjas doc. dr. Rimantas Plungė.

 

Apie Stasį Eidrigevičių:

Stasys Eidrigevičius – vienas garsiausių Lietuvių vizualaus meno kūrėjų, nenuilstamai dalyvaujantis pasaulio šiuolaikinio meno arenoje. Kūrybinis įvairiapusiškumas pristatomas pasaulinio garso meno festivaliuose, kultūros žurnaluose, meno albumuose, autorinėse parodose, apžvalginiuose kūrybos vakaruose, personalinėse paskaitose ir diskusijose (plačiau žiūrėti http://eidrigevicius.com). Kaip apibūdinti menininko kūrybą ir apie ką bus menininko paskaita? Šis klausimas lieka intriguojančia mįsle. Individualiame pokalbyje kūrėjas prisiminė savo kūrinį, kuriame vaizduojamas personažas su lagaminu rankose. Paveiksle, nuo lagamino, į keturias puses driekiasi keturi keliai. Anot menininko šie keliai simbolizuoja jo paties, kaip nenustygstančios vietoje kūrybingos asmenybės braižą. Du keliai žymi tamprų kūrėjo ryšį su menininko tapatumą sąlygojusiomis dvejomis valstybėmis ir jų kultūra (Lietuva ir Lenkija), kiti du – simbolizuoja kūryboje dominuojančias kryptis: viena jų menininko grafinio dizaino ir iliustravimo kūrybą, kita – vizualinė kūryba (fotografija ir performansai). Anot menininko paskaita, kuri įvyks Vytauto Didžiojo universitete, simboliškai bus panaši į jo kūrinį. Paskaitos kryptis nenuspėjama, ją sąlygos susirinkusių pageidavimai ir diskusijos, moderatorių provokacijos.

Renginio anotacijos autorius Remigijus Venckus

 

Garbės svečio pristatymo programą organizuoja ir kuruoja:
Vytauto Didžiojo universiteto, Menų fakulteto, Šiuolaikinių menų katedra.
Kuratoriai: Remigijus Venckus ( remigijus@venckus.eu),
Rimantas Plungė ( r.plunge@mf.vdu.lt).
Kuratoriams asistuoja Laima Penekaitė ( laima.penekaite@gmail.com).

 

Galerijos adresas:
Laisvės al. 53, LT-44309 Kaunas.
Galerijos koordinatorė dr. Daiva Citvarienė (tel. 8 685 61929, el. paštas d.citvariene@mi.vdu.lt).

 

Informacija apie festivalį internete:
www.audiovisualook.mediascena.lt

 

Menininko interneto svetainė:
http://eidrigevicius.com

 

Kuratoriai dėkoja:

Už pagalbą ir palaikymą rengiant menininko Stasio Eidrigevičiaus kūrybos pristatymą dėkojame Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui prof. habil. dr. Zigmui Lydekai, Menų fakulteto dekanei doc. dr. Inai Pukelytei.