Martino Bernateko paskaitą, skirtą tvarumo ir ekologijos temai šiuolaikiniame teatre

Spalio 2 dieną, pirmadienį, 14:00 kviečiame į Menų fakulteto svečio iš Palacky universiteto (Olomoucas, Čekija) Teatro ir kino katedros, Martino Bernateko paskaitą, skirtą tvarumo ir ekologijos temai šiuolaikiniame teatre. Paskaita vyks 210 auditorijoje.

Klimato krizė, aplinkos tvarumas ir scenos menai

Paskaitos tikslas – ištirti scenos menų ir klimato krizės ryšį. Daugiausia dėmesio skiriama pagrindinėms filosofinėms ir estetinėms sąvokoms, susijusioms su antropocenu, teatro veiklos tvarumo aspektams ir estetinėms klimato krizės reprezentacijos mene praktikoms bei žmogiško / ne-žmogiško santykiui šiuolaikiniuose menuose.

Martinas Bernátekas yra Palacký universiteto Olomouce (Čekija) Menų fakulteto, Teatro ir kino studijų katedros docentas, bakalauro programos Teatro studijos vadovas. Dėstydamas ir atlikdamas mokslinius tyrimus jis daugiausia dėmesio skiria tarpukario teatro avangardui, scenografijai, performanso ir medijų meno sankirtai. Tarp naujausių jo publikacijų – knyga „Čekijos teatro fotografija“, specialus žurnalo „Theatralia Journal“ numeris apie kūnus archyvinėse situacijose, jis yra vienas iš rengiamo Vidurio Rytų Europos tarpukario teatro avangardo leksikono redaktorių.

Nuotraukos iliustracijai duomenys:

Parlamentinių frakcijų susitikimas „Organismų demokratijos“ klube (Club Real, Berlynas), Photo: Brygida Kowalska-Nwaimo, https://organismendemokratie.org, 2019.