Kroatijos dailininkų sąjungos atstovo „Erasmus+“ dėstymo vizitas VDU

 

Rugsėjo 21-25 d. pagal „Erasmus+” mainų programą Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakultete lankėsi Kroatijos dailininkų sąjungos (Croatian Association of Fine Artists) atstovas, antropologas, menininkas Josip Zanki. Vizito metu svečias skaitė paskaitas ir vedė kūrybines dirbtuves Naujųjų medijų meno ir Muzikos produkcijos programų studentams, o užsiėmimus auditorijose lydėjo nuotolinės konsultacijos.

Viešnagės metu J. Zanki Menų fakultete taip pat atidarė savo kuruotą parodą ir pristatė meninį tyrimą „Grand Tour: Age of Pyramid and Postcolonial Pilgrimage”. Projektas, kurtas realioje vietovėje ir virtualioje realybėje, įtraukė menininkus iš skirtingų šalių, kurie analizavo, kūrė ir vertino skirtingus „Grand tour aspektus, naudodami skirtingas medijas, pavyzdžiui, video, piešinius, objektus, performansus, spaudą ir fotografiją. Parodoje pristatomi kūriniai paremti bendra idėja: perkonstruoti ir pergalvoti kolonializmui būdingą Kito ir Kitoniškumo įsivaizdavimą kaip pasąmoningą ir mistinę opoziciją dominuojančiam vakarietiškam ego.

Primename, kad pagal „Erasmus+“ mainų programą galima pasikviesti užsienio įmonių/organizacijų darbuotojus (praktikus) dėstyti, pristatyti studentams jų įgyjamų žinių praktinį pritaikomumą. Dėl daugiau informacijos kreipkitės į Tarptautinių ryšių departamentą, el. p. konstantinas.kurzevas@vdu.lt.

Fotografijų autoriai Jonas Petronis ir Rimgaudas Barauskis