Knygos „Subkultūra“ pristatymas

Lapkričio 29 d., ketvirtadienį, 18 val., VDU mažojoje salėje(S. Daukanto g. 28, II a.) bus pristatoma nauja VDU Menų fakulteto dėstytojo dr. Tomo Pabedinsko ir antropologės dr. Rasos Pranskevičiūtės knyga „Subkultūra“.

Šį kartą skaitytojų ir žiūrovų dėmesiui pateikiamas tarpdisciplininio pobūdžio leidinys. Įvairių subkultūrų, jų atstovų ir alternatyvios pasaulėžiūros asmenybių tapatybė ir individualumas knygoje atskleidžiami ir tekstais, ir vaizdais. Čia vienodai svarbūs yra ir pačių projekto dalyvių pasisakymai, ir dalyvavusiuosius projekte žmones įamžinusios fotografijos.

Knygos autorių atlikti meninis ir antropologinis tyrimai perteikia vizualiąją ir vertybinę alternatyvių pasaulėžiūrų ir gyvenimo stilių išraišką. Siekiant išsamiau atskleisti supančią socialinę tikrovę, knygoje pristatomos dalyvaujančiųjų refleksijos individualios ir subkultūrinės tapatybės tematika, socialinę įvairovę atspindinčios skirtingos pasaulėžiūros ir gyvenimo stiliai, sociokultūrinių judėjimų teikiamos alternatyvios tikrovės įžvalgos ir socialinių problemų sprendimų siūlymai. Svarbus vaidmuo projekto dalyviams taip pat teko kuriant vizualiąją jų subkultūrinio ir individualaus identiteto išraišką. Pozuojant fotostudijoje jiems buvo suteikta saviraiškos laisvė, kurios nevaržė nei išankstiniai stereotipai, nei estetiniai fotografijos kanonai ar techninio tobulumo siekis.

Skirtingas meno ir mokslo sritis atstovaujančių autorių bendro darbo rezultatas – knyga, leidžianti atsiverti tikrajai įvairovei, netgi jei tai reikštų prieštaravimus tarp skirtingų subkultūrų ir pasipriešinimą vyraujančioms „normalumo“ sampratoms. Leidinys nepropaguoja konkrečių subkultūrinių grupių pasaulėžiūros ar gyvensenos ir neteigia tobulos tolerancijos utopijos, bet tampa savita tribūna autentiškai įvairių subkultūrinių grupių atstovų ir ryškių individualybių saviraiškai.

Knygos leidybą parėmė Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Vytauto Didžiojo universitetas. „Subkultūra“ yra VDU išskirtinių knygų serijos „Libri Universitatis Vytauti Magni“ dalis.