Kuratoriaus Klaus Speidel paskaita Menų fakultete

Lapkričio 12 dieną (penktadienį) 15:00 val. VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7, 207 aud.) filosofas, meno kritikas, kuratorius, Klaus Speidel skaitys paskaitą, skirtą Kauno meno pasaulio bendruomenei. Paskaitos tema – naratyvumas mene.

Pasak Klaus Speidel, „Tokiais laikais, kai religinio ar politinio pašaukimo istorijos visame pasaulyje įplieskia radikalumą ir terorizmą, tarpusavy konkuruojantys naratyvai apie tai, kam priklauso vienas ar kitas žemės lopinėlis, atveda iki ginkluotų konfliktų, <…> paroda apie istorijas, tirianti skirtingas naratyvo formas, tampa gyvybiškai svarbi“. Autorius įvardija šiuolaikinio meno sferą kaip vietą atsitraukimui ir pasvarstymui, ką reiškia pasakoti istorijas, apibūdina kaip didieji naratyvai formuoja interpretacijas. Šią temą autorius nagrinėja ir savo tekste Kauno bienalės katalogui.

Speidel kalba apie istorijų ir tapatybės sąsajas, kaip žmonių kasdienybėje pasakojamos istorijos teikia jiems prasmę. Taip pat paliečiama ir kitokios istorijos pasakojimo tema, siekis pasakoti istoriją kitaip. Autorius atkleidžia kaip keitėsi istorijų pasakojimas, kaip buvo anksčiau būdinga pasakoti istorijas ir kaip istorijos gali mokyti. (Kauno bienalės katalogas, p. 40-53, 2021)

Klaus Speidel yra įgijęs filosofijos daktaro laipsnį Sorbonos universitete, podoktorantūros stažuotę vykdė Vienos universiteto Meno istorijos kognityvinių tyrimų laboratorijoje. Jis yra kuravęs daugybę parodų, reguliariai rašo straipsnius tokiems žurnalams kaip „Artpress“, „Art Newspaper“, taip pat tekstus parodų katalogams.

Klaus Speidel paskaita – 13-osios Kauno bienalės programos dalis.

Svarbu ! Įėjimas tik su galimybių pasu.

Registracija vykdoma el. paštu: registracija@biennial.lt