Kita HERA diskusijų apie humanitarinių mokslų poveikį Europoje vieta – Lietuva

HERA – humanitarinių mokslų Europos mokslinių tyrimų erdvėje tinklas (angl. Humanities in the European Research Area) – susitikimuose su Europos tyrėjais diskutuoja apie humanitarinių mokslų poveikio Europoje supratimą ir lapkričio pabaigoje į diskusiją kviečia Lietuvos humanitarinių mokslų tyrėjus.

Diskusijoje „Understanding Humanities Impact in Europe“ numatoma aptarti nacionalinę ir Europos poveikio politiką, iššūkius, apžvelgta, kaip poveikis pasireiškia įgyvendinant įvairias finansavimo priemones bei tyrėjų akademiniame darbe ir kiti klausimai.

HERA valdybos narė, buvusi Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto narė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Jurgita Staniškytė: „Nuo pat įsteigimo humanitarinių mokslų svarba ir poveikis visuomenei yra HERA diskusijų centre, tai neabejotinai tiek Europos mokslo erdvei, tiek ir Lietuvos mokslo bendruomenei aktualus klausimas. Kaip apibrėžti šį poveikį, ar jį galima išmatuoti ekonominiais, kultūriniais, politiniais, socialiniais parametrais?  Kaip „paversti“ jį visuomenei suprantamu ir kaip komunikuoti?  Ir galiausiai – kaip įtikinti politikus, kad humanitariniai mokslai turi būti valstybės prioritetų sąrašuose?“.

Diskusija vyks š. m. lapkričio 23 d. Kviečiame registruotis – kvietimas į renginį.

Lietuvos mokslo taryba yra HERA narė, administruoja HERA jungtines mokslinių tyrimų programas Lietuvoje ir finansuoja tarptautinius konkursus laimėjusių projektų vykdančiąsias šalies institucijas. HERA vienija 26 mokslinius tyrimus finansuojančias institucijas iš 25 valstybių. HERA vykdo jungtines mokslinių tyrimų programas, kuriomis siekia skatinti aukšto lygio tarptautinius humanitarinių mokslų srities tyrimus Europoje, organizuojant šios srities tarptautinį konkursinį finansavimą ir taip koordinuojant nacionalines mokslinių tyrimų programas.