Kauno mokslo premija – profesorei Rasutei Žukienei

Menotyrininkei, VDU Menų fakulteto profesorei dr. Rasutei Žukienei šiemet bus skirta Kauno mokslo premija. Premija yra skiriama už ilgametę aktyvią ir reikšmingą mokslinę veiklą, aukščiausius mokslo pasiekimus ar novatoriškas mokslines idėjas ir jų įgyvendinimą Kaune.

Kauno mokslo premijos yra skiriamos nuo 2013 m. Nuo 2015-ųjų yra sudaryta galimybė skirti dvi premijas – vieną už socialinius ir humanitarinius mokslus, o kitą už fizinių, biomedicinos, žemės ūkio arba technologijos mokslų pasiekimus.

Prof. dr. Rasutė Žukienė yra menotyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė, VDU Menotyros katedros profesorė, Lietuvos mokslo tarybos programų ekspertė, V. Adamkaus muziejaus-bibliotekos steigimo iniciatyvinės grupės narė, Kauno m. savivaldybės J. Vienožinskio premijos komiteto narė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus tarybos narė, Lietuvių išeivijos dailės fondo (Lewben) ekspertė. Tarp jos mokslinių tyrimų prioritetų – M. K. Čiurlionio kūryba, Lenkijos, Rusijos ir Baltijos šalių kultūrų  ryšiai ir meniniai kontaktai su Europos kultūra XX a., lietuvių išeivijos dailė Europoje ir JAV po II pasaulinio karo, muziejininkystė, modernizmo dailė, kultūros animacija, šiuolaikinio Lietuvos ir Europos meno raida.