Kauno J. Jablonskio gimnazijoje veiks VDU Kūrybinių industrijų klasė

 

Rugpjūčio 31 d. vykusio VDU Rektorato posėdžio metu universiteto rektorius prof. Juozas Augutis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kauno Jono Jablonskio gimnazija, atstovaujama direktorės Danguolės Miškinienės, kurioje bus steigiama VDU vardo Kūrybinių industrijų klasė.

Pasak VDU rektoriaus prof. J. Augučio, bendradarbiavimas su mokyklomis universitetui yra be galo svarbus. „Džiaugiamės augančiu mokyklų ir socialinių partnerių ratu. Jau turime sukūrę ir toliau plečiame VDU mokyklų tinklą: vienų esame steigėjai, yra mokyklų, turinčių VDU vardą, dar su kitomis palaikome labai glaudžius, artimus bendradarbiavimo ryšius. Daugelyje mokyklų taip pat turime atskiras VDU klases. Tas tinklas plečiasi ir jo pridėtinė vertė nepasižymi vien tik tuo, kad jo centru yra universitetas. Labai norime, kad tos mokyklos pradėtų tarpusavyje bendradarbiauti, skleisti savo gerąją patirtį, ja dalintis.  Džiaugiuosi, kad tai jau vyksta. VDU vardo Kūrybinių industrijų klasė Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje yra didžiulis įsipareigojimas universitetui“, – kalbėjo VDU rektorius.

Tuo metu Kauno Jono Jablonskio gimnazijos direktorė D. Miškinienė akcentavo, jog mokykla jau ne vienerius metus vysto  intensyvų bendradarbiavimą su VDU. „Labai džiaugiuosi, kad bendradarbiavimas apima visas gimnazijos sritis: tiek su mokytojais, mokiniais, tiek ir su tėvais. Mūsų mokytojai dalyvauja VDU organizuojamuose mokymuose, taip pat vertinant VDU studentų darbus. Jūsų studentai ateina pas mus atlikti praktiką. Stengiamės su jais pasidalinti savo geriausia patirtimi. Jau nuo pat pirmos klasės mokiniai yra įtraukiami į įvairių kompetencijų ugdymo ir universiteto, tarp jų ir verslumo, veiklas. Visa apimantis bendradarbiavimas „360 laipsnių“ vyksta ne tik VDU, bet ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje“, – džiaugėsi D. Miškinienė.

VDU Menų fakulteto dekanės prof. dr. Jurgitos Staniškytės teigimu, VDU Kūrybinių industrijų klasėje bus rengiamos įvairios su kultūros komunikacija, prodiusavimu ir kūryba susijusios veiklos. „Sieksime įtraukti moksleivius į teorines ir praktines pažintis su Kūrybinių industrijų lauku bei jo aktyviausias veikėjais, supažindinti su įvairiomis Kūrybinių industrijų sritimis – nuo kino iki muzikos industrijų, nuo skaitmeninių medijų iki „gyvų“ atlikėjų menų, organizuoti projektus“, – kalbėjo prof. dr. J. Staniškytė.