Jauniems kino kritikams – mokymai

Kauno kino centras „Romuva“ ir Vytauto Didžiojo universitetas kviečia kinu besidomintį jaunimą (nuo 16 iki 21 metų amžiaus) užpildyti anketą ir spalio 3-4 dienomis dalyvauti nemokamuose mokymuose Kaune, o po mokymų su bendraminčiais burtis į „Gero kino klubą“. Dalyvių anketos priimamos iki rugsėjo 25 d. 23 val.

Pasiūlymas skirtas 16-21 m. amžiaus žmonėms, dievinantiems kiną, besidomintiems kino pasaulio kūrėjais ir žvaigždėmis, sekantiems ryškaus kino premjeras ir turintiems nuomonę apie rodomus autorinio kino filmus.

Mokymus ves Timūras Augucevičius, Rytis Zemkauskas, Antanas Gluskinas, Linas Mikuta, Gediminas Jankauskas, Tomas Genevičius, Jolita Linkevičiūtė, Inga Lebrikaitė.

Renginio organizatoriai pažymi, kad šiandien, kai sukuriama tiek daug filmų, norisi iš jų pasirinkti gerą ir įdomų – būtent tai padaryti padės naujasis projektas „Jaunasis kino kritikas“, kuris sieks populiarinti kino kūrinius, rodomus Kaune.

Pirmoji projekto dalis suburs 16-21 m. jaunuolius iš Kauno apskrities, pakviesdama dalyvauti nemokamuose mokymuose. Mokymai kino bei jo recenzavimo tema vyks spalio 3-4 dienomis; juos ves ne tik žinomi kino srities žmonės Lietuvoje, bet ir televizijos ir komunikacijos specialistai. Po mokymų jaunimas bursis į kino kritikų klubą „Romuvoje“, kur recenzuos įvairius filmus, o recenzijas talpins internetiniame dienoraštyje „Kinas Kaune“. Siekiant kūrybiškumo ir saviraiškos laisvės, jaunimas kurs recenzijas, kurios bus ne tik rašytinės, tačiau taip pat filmuotos, fotografuotos ar pateiktos kitomis, šiuolaikiškomis formomis. Geriausių recenzijų autoriai turės galimybę varžytis dėl publikacijų meno portaluose ir savaitraščiuose.

Tikimasi, kad šis projektas bus efektyvi kino sklaida tarp jaunimo ir kitų kinomanų.

Projekto organizatorius – Kauno kino centras „Romuva“, pagrindinis partneris – Vytauto Didžiojo universitetas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Dalyvio-kandidato anketa

Platesnė informacija:
Gintarė Žaltauskaitė
gintare.zaltauskaite@kcromuva.lt
Mob. Tel. 8 670 91 255
komunikacijos koordinatorė Kauno kino centre „Romuva”
ir projekto „Jaunasis kino kritikas” vadovė

Kauno kino centras „Romuva”
Laisvės al. 54, Kaunas
www.kcromuva.lt
www.facebook.com/kinasromuva
www.facebook.com/kinaskaune