Įteikta kompozitoriaus Viktoro Kuprevičiaus vardinė stipendija

Sausio 6 d. VDU rektorato metu Menų fakulteto Kultūros paveldo ir turizmo magistrantūros studijų programos II kurso magistrantei Irenai Tumaitei buvo įteikta vardinė kompozitoriaus Viktoro Kuprevičiaus stipendija už bakalauro diplominį darbą „Sovietmečio Lietuvos kurortinių įstaigų interjerai” (darbo vadovė doc. dr. Jūratė Tutlytė). Stipendiją ir diplomą konkurso nugalėtojai įteikė kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius.

Nuo 2003 m. Viktoro Kuprevičiaus vardo stipendija kasmet skiriama vienam gabiam VDU Menų, Humanitarinių mokslų arba Katalikų teologijos fakulteto magistrantui, tiriančiam Lietuvos, o ypač Kauno, tarpukario ir sovietmečio kultūrą. Šios stipendijos steigėjas – V. Kuprevičiaus sūnus, ilgametis VDU dėstytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius. Kandidatus vertina ir renka speciali komisija, sudaryta iš VDU Menų ir Humanitarinių mokslų fakultetų atstovų.

Viktoras Kuprevičius (1901–1992) – Lietuvos kompozitorius, nusipelnęs meno veikėjas, Kauno miesto Garbės pilietis, Kauno kariliono atkūrėjas ir ilgametis atlikėjas. Tarpukariu dirbo Vytauto Didžiojo kultūros muziejuje, kartu su Pauliumi Galaune organizavo liaudies meno tyrimų ekspedicijas ir pats asmeniškai jose dalyvavo.