Italų choreografė ves seminarą apie šiuolaikinį šokį

Kovo 22–25 dienomis VDU Šiuolaikinių menų katedroje (Vytauto pr. 71–101) vyks šiuolaikinio šokio seminaras, kurį ves italų choreografė Ines Cera.

Registracija vyksta el. paštu (agne.auguleviciute@gmail.com) iki kovo 18 d.

Ines Cera – šokėja ir pedagogė iš Italijos, kuri praėjusį rudenį vedė šiuolaikinio šokio seminarą Vilniuje. Šiais metais ji vėl grįžta į Lietuvą – tačiau šį kartą choreografė šiuolaikinio šokio technikos žiniomis dalinsis Kaune.

VDU studentams siūlomos mažesnės seminaro kainos.

Renginį organizuoja VDU Akademinio judesio teatras ir Menų centras.

Apie Ines Cera
Ines Cera gimė Italijoje, Bario konservatorijoje baigė klasikinio ir šiuolaikinio šokio studijas. Žinių sėmėsi iš tokių profesionalų kaip Margarita Trajanova, Viktoras Litvinovas, Radu Ciuca ir kt.
Profesionalios šokėjos karjerą pradėjo būdama 17 metų. Šokdama Italijoje, I. Cera dirbo su įvairiais choreografais, tokiais kaip Michele Pogliani, Micha Van Hoecke, Milena Zullo, Antonella Gionta, Moses Pendleton, Mario Piazza. 2000 m. persikėlusi į Belgiją, ilgą laiką šoko trupėse „Compagnie Thor“ ir „Charleroi Danses“ trupėse. Kaip šokėja bendradarbiavo su Joanne Leighton, Tedu Stofferiu, Marion Ballester, Bobu Wilsonu, Ciro Carcatella.
Nuo 2007 m. ji dėsto įvairiose šokio trupėse ir mokyklose, tokiose kaip „Studio Hybrid“ (Briuselis, Belgija), „Dancehaus“ (Milanas, Italija), „Cie Thor“ (Briuselis, Belgija), „Art-t Les Arts Sceniques“ (Briuselis, Belgija), „Interpretazione Danza“ (Roma, Italija).
Šiuolaikinio šokio technikos pamokose I. Cera akcentuoja santykį su žeme (angl. floorwork) ir kūno judėjimo erdvėje galimybes. Judėjimo ant žemės pagrindą sudaro vaizduotės pagalba kuriamos tam tikros formos, skirtinga dinamika, leidžianti kūnui judėti erdvėje 360 laipsnių ir įvairiapusiškai nukreipti judėjimo energiją.