Italijos menininkų vizitas: Massimo Spinetti ir Paolo Ballardini dalijasi patirtimi su studentais
VDU švenčiant XXIV Pasaulinę italų kalbos savaitę, Humanitarinių mokslų ir Menų fakultetuose lankėsi italų menininkai Massimo Spinetti (muzikos produkcija) ir Paolo Ballardini (elektrinė gitara). Pagal Erasmus+ programą atvykę svečiai dėstė paskaitas ir vedė kūrybines dirbtuves „Music production“, „Italistikos ir romanų kalbų“ ir kitų studijų programų studentams.
VDU švenčiant XXIV Pasaulinę italų kalbos savaitę, Humanitarinių mokslų ir Menų fakultetuose lankėsi italų menininkai Massimo Spinetti (muzikos produkcija) ir Paolo Ballardini (elektrinė gitara). Pagal Erasmus+ programą atvykę svečiai dėstė paskaitas ir vedė kūrybines dirbtuves „Music production“, „Italistikos ir romanų kalbų“ ir kitų studijų programų studentams.
Spalio 9 dieną Massimo Spinetti ir Paolo Ballardini dalyvavo susitikime su Menų fakulteto dekane Jurgita Staniškyte, prodekane Rūta Mažeikiene ir „Music production“ programos vadovu Titu Petrikiu. Susitikimo metu svečiams buvo pristatyta Menų fakultete vykdoma bakalauro studijų programa „Music production“, parodyta fakulteto muzikos studijų infrastruktūra, aptartos kūrybinio bendradarbiavimo galimybės.
Spalio 9 ir 10 dienomis Massimo Spinetti ir Paolo Ballardini vedė kūrybines dirbtuves „Use of DAWs for Music Production and Composition for Images”, kuriose dalyvavo „Music production“ programos studentai. Italijos muzikos profesionalai dalijosi savo patirtimi dirbant su įvairiomis muzikos produkcijos technologijomis, akcentuodami svarbą teisingai pasirinkti įrankius, kurie geriausiai atitinka kūrėjo meninius ir techninius poreikius. Dirbtuvių metu buvo apžvelgta garsinės medžiagos šaltinių suskirstymo, organizavimo svarba, garsinio turinio transformavimo, manipuliavimo technikos bei inžineriniai muzikos suvedimo aspektai. Taip pat buvo panaudotos įvairios skaitmeninės garso darbo stotys (DAWs), kurios leido studentams išmokti ir praktiškai pritaikyti muzikos kūrimo ir kompozicijos įgūdžius, orientuotus į filmų muziką.
Spalio 11 dieną svečiai skaitė atvirą paskaitą „Live Film Composing“ VDU meninių ir humanitarinių programų studentams. Massimo Spienetti pasidalino patirtimi apie bendradarbiavimą su didžiausiu Italijos nacionaliniu televizijos kanalu RAI1, kai buvo pakviestas kurti garso takelius dokumentiniam televizijos serialui „Overland“, o tada, kartu su gitaristu Paolo Ballardini, studentams atskleidė kūrybinių procesų užkulisius. Studentai galėjo pamatyti, kaip gimsta muzika, lydinti tam tikrą vaizdą ir padedanti jį atskleisti. Tą pačią dieną svečiams buvo parodytos profesionalios VDU Garso įrašų studijos, aprūpintos Avid HDX sistemomis, Solid State Logic, TC electronic, Studer, DAD, Dynaudio ir kitų aukščiausio lygio gamintojų įranga.
Humanitarinių mokslų fakulteto prodekanė ir „Italistikos ir romanų kalbų“ bakalauro studijų programos vadovė dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda džiaugiasi glaudžiu VDU bendradarbiavimu su Italijos ambasada Vilniuje ir Italų kultūros institutu, kurie prisidėjo prie Massimo Spinetti ir Paolo Ballardini atvykimo į Kauną pagal Erasmus+ programą. „Pasaulinę italų kalbos savaitę šiemet šventėme apsupti šiuolaikinio Italijos meno. Studentai gavo unikalią progą susipažinti su charizmatiškais kūrėjais ir taip geriau pažinti Italijos meno lauką,“ – teigia Jurgita Macijauskaitė-Bonda.
Menų fakulteto bakalauro studijos programos „Music production“ vadovas prof. Titas Petrikis pridūrė savo įžvalgas apie susitikimą su Massimo Spinetti ir Paolo Ballardini: „Buvo naudinga susitikti su daugiametę patirtį turinčiais muzikos profesionalais iš Italijos ir pasidalinti tendencijomis bei pagrindinėmis darbo metodikomis“. Jis pabrėžė svečių paskatą studentams likti nuosekliems savo profesiniuose sprendimuose ir techniniuose pasirinkimuose, atkreipdamas dėmesį į tai, kad naudingiausia technologija yra tokia, kuri labiausiai atliepia menininko poreikius, o ne prekės ženklo populiarumą. Anot Tito Petrikio, „Massimo Spinetti savo pavyzdžiu parodė, kaip jis savo projekte apjungia skaitmenines ir akustines priemones, priklausomai nuo kino filmo projekto poreikių ir specifikos. Pavyzdžiui, kuriant muziką, kuri turėtų atspindėti Afrikos aplinką, svarbu, kad žiūrovas galėtų išgirsti būtent tos aplinkos kultūrinius garsus ir instrumentus, kuriuos galima sukurti ar pritaikyti studijoje, net jei negalima jų tiesiogiai įrašyti. Šios dirbtuvės suteikė studentams vertingų įgūdžių ir žinių, kurios bus pritaikomos ateities projektuose, o Massimo ir Paolo patirtis ir atvirumas dalintis žiniomis yra nepaprastai vertinga Menų fakulteto bendruomenei“.