„Iš auditorijos“ – Gedimino Jankausko paskaita

Lapkričio 8 dieną (ketvirtadienį) 16 valandą VDU Menų galerijoje „101“ – trečioji viešų paskaitų ciklo „Iš auditorijos“dalis. Citata iš filmo „Niekas nenorėjo mirti“ pavadintoje paskaitoje „Apie ką tyli vyrai“ Menų fakulteto lektorius Gediminas Jankauskas analizuos svarbiausius režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus kūrybos bruožus ir jo dramaturgijos ypatumus. Bus rodomas filmas „Visa teisybė apie Kolumbą“ (1970 m.).


„Iš auditorijos“ – tai Menų galerijos „101“, kurios viena iš pagrindinių misijų – remti ir stiprinti universiteto mokymo ir tyrimo tikslus, organizuojamas paskaitų ciklas, kuriame šį sezoną dalyvauja VDU Menų fakulteto dėstytojai bei jų studentai.

Viešų paskaitų idėja formuluojama grindžiant akademinės bendruomenės siekiu plėtoti atvirą komunikaciją, integruojant ir įtraukiant ne tik visų universiteto fakultetų bei kitų aukštųjų mokymo įstaigų auditorijas, bet ir pagrindinių mokyklų, gimnazijų moksleivius bei jų mokytojus. Aktualizuojant dinamišką VDU kultūrinės erdvės veiklą, paskaitose bus siekiama supažindinti su įdomiomis kino, teatro, architektūros ir kt. disciplinų teorijomis bei praktiniais pavyzdžiais, kuriuos pristatys patyrę VDU Menų fakulteto lektoriai. Tuo tarpu jauniausiai auditorijai atsivers galimybė pažinti akademinio užsiėmimo – paskaitos formatą, bendravimo su dėstytoju pobūdį, o taip pat pažvelgti į Menų fakulteto menotyros specialybės siūlomos programos amplitudę.