Irfan Hošić paskaita KURUOJANT PERIFERIJĄ

Balandžio 27 d., 17:00 val. VDU menų galerija „101“ kviečia į vizituojančio dėstytojo ir kuratoriaus Irfan Hošić (1977) paskaitą „Kuruojant periferiją“, kuri vyks Muitinės g. 7, 207 aud. Paskaita vyks anglų kalba.

Kaip artikuliuoti meninį diskursą pokario ir pogenocido visuomenėje? Kaip inicijuoti pokytį postsocialistiniame ir postindustriniame miesto kontekste? Kaip dirbti Europos periferijoje ir nacionaliniame užribyje? Tai keli klausimai iškeliami iš kuratorinės perspektyvos Bihać (Bosnija ir Hercegovina) mieste, galintys paskatinti suvokti politinių, socialinių ir kultūrinių sluoksnių sudėtingumą. Pristatymas „Kuruojant periferiją“ suteikia įžvalgą kaip kuratoriaus ir kultūros praktika veikia socialiai apleistoje šiaurės vakarų Bihać miesto aplinkoje. Tai parodo šiuolaikinės kultūros centro KRAK ir jo pirmtakų metodologijas ir protokolus. Kaip kultūros ir meno centras KRAK, turintis socialinį statusą, sprendžia klausimus apie tai, ką reiškia dirbti šiuolaikinės kultūros ir meno srityse regione, kuris kenčia nuo pokario, posocialistinio, postindustrinio atgarsio.

 

Biografija

 

Irfan Hošić (1977) įgijo daktaro laipsnį Zagrebo universitete, Humanitarinių ir socialinių mokslų fakultete, Meno istorijos katedroje (2011). Tyrimų sritis – modernus ir šiuolaikinis menas, dizainas, mada ir architektūra. Hošić yra dėstęs ir atlikęs mokslinius tyrimus daugelyje Jungtinių Amerikos valstijų universitetų, Paderborno, Graco ir Lisabonos Nova universitetuose.

Hošić gavęs Patterns Lectures Award apdovanojimą (Erste Stiftung ir WUS Austria, 2016) ir Culture Watch Award apdovanojimą žurnalistams (BIRN, 2012). Jis yra knygos „Iz/Van konteksta“ („Out of Context, Connectum Sarajevo“, 2013) autorius ir klajoklių žurnalo „Revizor“ vyriausiasis redaktorius. Hošić buvo 55-osios Venecijos bienalės Bosnijos ir Hercogovinos paviljono kuratorius (2013 m.), taip pat yra daugelio parodų kuratorius, teorinių ir mokslinių leidinių autorius: Dizainas ir krizė (2020 m.), Dizaino retrografija (2017 m.), Krizė, menai, veiksmas (2015 m.) ir Dėmesio! Drabužiai, menas, tapatybė (2014). Jis yra fondo „Revizor“ įkūrėjas ir direktorius (2016), taip pat Šiuolaikinės kultūros centro KRAK (Bihać, 2020) įkūrėjas ir meno vadovas. Dėsto meno istoriją ir šiuolaikinį meną bei dizainą Bihać universiteto Tekstilės katedroje. Naujausia knyga „Krizės vaizdas“, „Kultūros ir meno aplinkybės Bosnijoje ir Hercogovinoje“ (1990–2020 m.) turi būti paskelbta 2023 m.