GilusKaunas – naujas „Dvasios gido“ kūrėjų išmanusis maršrutas

„Dvasios gidas po senąjį Kauną“ kūrėjai pristato alternatyvų išmanųjį maršrutą „GilusKaunas“. Mobiliosios aplikacijos pristatymas – gruodžio 13 dieną, antradienį, 18 val. Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56). Pristatyme dalyvaus maršruto kūrėjai – projekto sumanytoja Daiva Citvarienė, scenarijaus autorius žurnalistas Rytis Zemkauskas ir kiti.

Kažkada vadinta Kalnų, vėliau – Salomėjos Nėries – vardu šiandien V.Putvinskio gatvė – viena gražiausių, jaukiausių ir bene įdomiausią istoriją turinčių miesto vietų. Tai akademikų, profesorių, užsienio ambasadų ir muziejų gatvė, itin mėgstama turistų, istorijos ir meno mėgėjų. Be to, ji garsėja savo funikulieriumi, nuostabia tarpukario architektūra ir daugybe laiptų, jungiančių centro ir Žaliakalnio gyventojus.

Tačiau ši gatvė – tai ne tik ypatinga miesto Istorijos vieta. Tai gatvė, kurioje telpa tarpukario, sovietmečio ir šiandieninio miesto gyventojų pasakojimai, siūlantys neįprastą gyvą pasakojimą apie Kauną. Tai neįtikėtinų istorijų, daugelio miestiečių kartų įvairiaspalvių prisiminimų erdvė.

Ar žinote, kad šioje gatvėje buvo filmuotos kai kurios sovietmečio kino blocbusterio „Raudonmedžio rojus“ scenos? Arba, kad čia beveik visi kiemai turėjo laiptus į kalną? Ir šiandien Putvinskio gatvėje stovi bene didžiausias balkonas visame Kaune, čia vis dar išlikęs ir veikiantis senoviškas “Schindlerio” liftas.

Ar žinote, kad šioje gatvėje gyveno vienas valstybinės Lietuvos vėliavos autorių, o greta – vienas garsiausių suomių-švedų literatūros autorių? Be to, sovietmečiu čia buvo įsikūrusi kavinė „Kava“, pirmoji nelegalių pankų susibūrimo vieta, o tarpukariu bene prabangiausiame – Lietuvos banko darbuotojų – name jo kūrikas čia pat augino kiaules.

Šiandien tai gatvė, kurioje ne tik greta įsikūrę  garsiausias ir keisčiausias miesto muziejai, bet  ir skiriami pasimatymai „prie funkės“, medžiojami pokemonai, iš letargo žadinami miesto kultūros židiniai. Tai gatvė, kurioje visada atrasi tai, ko nežinojai esant.

GilusKaunas yra alternatyvus low-poly stiliumi sukurtas 3D išmanusis maršrutas mobiliesiems telefonams, kuris padės pažinti vieną europietiškiausių miesto erdvių – Vlado Putvinskio gatvę. Mobilioji aplikacija (naudojanti GPS palydovinio navigavimo sistemą) nukreips jus neįprastu maršutu, pakels jūsų akis ir atgaivins primirštus pojūčius.

Maršruto pradžia – prie Žemaičių g. laiptų. Trukmė: 57 min.
Maršrutą po pristatymo rasite Google Play.

Kūrėjai:

Sumanymas – Daiva Citvarienė, scenarijus – Rytis Zemkauskas, programavimas –  Egidijus Vaškevičius, Mantas Vaškevičius, garsinimas – UAB Alkida.

giluskaunas

Daugiau informacijos:
Daiva Citvarienė
tel. 8658561929
www.atmintiesvietos.lt