Galerijoje „101“ – paroda apie šiuolaikinę moterį

Rugsėjo 27 d. 18 val. Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ vyks menininkės Jurgitos Juodytės parodos „Šiuolaikinės Madonos“ atidarymas.

Meno kritikės Monikos Krikštopaitytės teigimu, tai jau ne pirmas kartas, kai J. Juodytė savo kūryboje tyrinėja lūkesčius, su kuriais susiduria moteris, jos vaidmenį ir jausmus, kylančius juos suvokus: „Ji įsiklauso ir lyg drabužį pasimatuoja įvairius reikalavimus: reklamos primetamus gyvenimo būdus, buities darbų tarp lyčių pa(si)dalinimo stereotipus, krikščioniškos ikonografijos klišes. Naudodama transgresijos strategiją (kito pažiūrų priėmimą), ji stebi ir kviečia žiūrovą stebėti savo eksperimento pasekmes – atrastus nesutapimus ir susikuriančias naujas reikšmes“, – rašo kritikė.

Paroda „Šiuolaikinės Madonos“ taip pat kalba apie ideologiją, idealus: „Parodoje paprasčiausioms moterims, bevaikėms trisdešimtmetėms, drauge su Madonos drabužiais primetamas ir ideologijos priekaištas, kad neatitinkama idealo. O ar apskritai įmanoma jį pilnai įgyvendinti? Juk Madona ir nekalta, ir gimdyvė. Kūrinys veikia kaip klausimas – ar reali dabarties moteris gali ir kaip gali susisieti su simboline plotme? Ar ten jai yra vietos?“, – klausia M. Krikštopaitytė.

Ši intriguojanti moterų padėtį tirianti paroda menų galerijoje „101“ veiks iki spalio 14 d.