Fotografo Romualdo Požerskio „Kelias“ galerijoje Žvėryne

Birželio 6 d. 18 val. Galerijoje “Fantomas” Žvėryne, Vilniuje atidaroma žinomo fotografo Romualdo Požerskio paroda „Kelias”. Šiam projektui atrinktos akimirkos menininko kelionių: motociklu po Lietuvą, automobilių po JAV ir Bangladešą. Kūrybos vakare pamatysite Požerskio video filmus apie Kalantos laikų Lietuvos baikerius, Vakarų Amerikos parkus bei Route 66 kelią, paslaptingo Bangladešo spalvingas šeimas.

Vakaro sensacija bus fantastiškas filmas „Art Car in Burning Man“. Filme užfiksuoti po dulkėta, karštą dykumą riedantys maži bei milžiniški judantys objektai – vabzdžiai, gyvūnai, laivai, bokštai net drakonai. Fantastiškų padarų formas primenančios judančios mašinos žybsi šviesomis, riaumoja, groja mirtinai garsią muziką, skleidžia dūmus ir spjaudosi ugnimi. Aštuonerius metus Požerskis fiksavo meno automobilius Nevados dykumoje vykstančiame „Degantis žmogus“ kūrėjų sambūryje. Festivalio kūrybinės idėjos įkvepia Lietuvos jaunus menininkus improvizuoti, jungti vaizdą, garsą, ugnį ir kartu išsaugant gamtos aplinką.

Parodoje eksponuojamos 50 fotografijų, atspindinčių Požerskio gyvenimo kelią. 1952 metai, kai busimam fotografui buvo vieneri, tėvai įsigijo automobilį „Moskvič 400“ ir prasidėjo kelionės po Lietuvą, Krymą, Kaukazą. 1971 metais Požerskis, nusipirkęs motociklą JAWA, keturis metus, dienomis ir naktimis, blaškėmės po dulkėtą Lietuvą. Jaunuolių Biblija buvo Džeko Keruako knyga „Kelyje“, kurios autorius sakė, kad žmogus gimsta du kartus, antrą kartą – kelyje. 2017 metais fotografas išleido knygą – „Neramūs keliautojai“, kurioje atspausdintas jo dienoraštis su jaunystės kelionių fotografijomis.

1988 metais fotografas atrado JAV ir nuo to laiko dažnai lankosi savo mėgstamiausiame mieste San Franciske, 2011 m. su žmona keliavo po vakarines valstijas, miegojo palapinėje kempinguose, 7000 kilometrų skriejo legendiniu Route 66 keliu ir aplankė 12 nacionalinių parkų. Nuo 2008 m. kasmet vyksta į Nevados dykumą ir savaitę praleidžia šiuolaikinio meno hepeningo „Burning Man“ siautulyje.

Pristatydamas naująją parodą, Požerskis sako: „Visas mūsų gyvenimas – Kelias: jis geriausiai išreiškia mūsų būseną ir įprasmina buvimą šioje žemėje“. Anot menininko, „keliaudamas pajunti, koks skirtingas šis pasaulis, ir supranti, kad beveik nieko apie jį nežinai, o tai, ką atrandi, tėra maža dalelė mūsų nuostabios Žemės. Gyvenimas yra kelias iš tamsos į Šviesą, iš tuščio lapo į Patirčių kosmosą, iš jausmų sumaišties į Dvasinę ramybę.“

2017-ųjų pavasarį dviaukščiame autobuse įrengta mobili meno galerija „Fantomas” apsistojo Žvėryne ir ėmėsi žadinti apsnūdusį kultūrinį rajono gyvenimą. Prieš tai kelis metus po Vilnių klajojusi galerija į naują vietą atsigabeno įvairių šiuolaikinio meno išraiškos formų bei sukūrė aplink save kūrybišką, baltais šezlongais ir plastmasinėmis palmėmis papuoštą, erdvę.

Facebook renginys

Kur: Galerija baras „Fantomas“, Vytauto g. 57, Vilnius (Žvėrynas)

Kada: 2019 m. birželio 6 d., 18 val.

Įėjimas nemokamas