Menų fakulteto dakanė prof. Jurgita Staniškytė išrinkta į Europos Kultūros Parlamentą

Rugsėjo 9-11 d. VDU vyko Europos Kultūros parlamento sesija. Joje buvo inauguruoti naujai išrinkti EKP nariai. Šiais metais prie EKP prisijungė keturi atstovai iš Lietuvos: VDU Menų fakulteto dekanė profesorė Jurgita Staniškytė, VDU Muzikos akademijos dėstytojas pianistas Rimantas Vingras, Kaunas 2022 vadovė Virginija Vitkienė bei LR Seimo Kultūros komiteto pirmininkas operos dainininkas Vytautas Juozapaitis.

Europos kultūros parlamentas – tai nevyriausybinė organizacija, kurios tikslas – siekti, kad būtų išgirsti nepriklausomi kultūros atstovai, palaikyti etines ir estetines vertybes, skatinti dialogą tarp menininkų ir kitų kūrybingų žmonių.

Iš viso Europos kultūros parlamentas vienija apie 200 narių iš apie 40 žemyno šalių. „Tai – architektai, operos dainininkai, dailininkai, galerijų ir teatrų vadovai, filosofai, režisieriai, žurnalistai… Tarp Anapilin iškeliavusių parlamentarų paminėtina žurnalistė Anna Politkovskaja, kurios žudikai Putino Rusijoje taip ir nerasti, bei Leonidas Donskis, filosofas ir kultūros politikas“, – pažymi EKP narys VDU prof. Gintautas Mažeikis.

Kaune vyksiančioje EKP sesijoje dalyvavo šio parlamento nariai, nepriklausomi menininkai, rašytojai, muzikantai, istorikai, filosofai, dizaineriai ir kitų kultūros sričių atstovai iš D. Britanijos, Švedijos, Graikijos, Airijos, Nyderlandų ir kitų Europos šalių. Sesijos metu vyko diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, parodų pristatymai. Visuomenei atviruose renginiuose buvo aptartos temos, susijusios su Europa ir jos kultūra – universitetų vaidmuo Europos kultūros sostinėse, kultūros diplomatija, kultūros vaidmuo karo kontekste, kūrybiškumo ugdymas ir jo svarba ir kiti klausimai. Sesijos metu priimta Kauno deklaracija, išreiškianti EKP paramą Ukrainos menininkams.

Europos kultūros parlamento sesija Kaune yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Daugiau apie EKP sesiją Kaune