Ekspozicijos VDU Menų fakultete atidarymas

Spalio 27 d. Lietuvos universiteto šimtmečio proga Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultete atidaryta ekspozicija „Menų fakultetas 100-metyje: kūryba kuria kultūrą“.

Parodos ekspozicija pasakoja apie Menų fakultetą kaip Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) šimtmečio dalį. Parodoje jungiama istorija su dabartimi tarsi du lygiagrečiai pateikiami pasakojimai, kurie „kalbasi“ tarpusavyje, – vienoje parodos linijoje nuosekliai pasakojama nuo Lietuvos universiteto pradžios ir meno studijų ištakų iki šiandienio VDU Menų fakulteto, kitoje – eksponuojama dėstytojų, absolventų ir studentų kūryba. Menų fakulteto parodos naratyvas sukasi aplink tai, kaip kūryba kuria kultūrą.

Parodoje eksperimentuojama su erdve, neparodinėse fakulteto erdvėse gausu įvairių išraiškos formų: stendų, fotografijų, instaliacijų, videomeno, kompiuterinės grafikos, grafinio dizaino ir garso meno kūrinių. Besitęsiantis fotojuostelės lyg tai būtų laiko juosta motyvas kviečia parodos žiūrovus eiti kūrybiškai pateiktu fakulteto istorijos taku, kuriame laiko juosta nesibaigia, o žiūrovai mintimis palydimi į naują šimtmetį ir kviečiami tapti parodos dalimi.

Parodą papildo VDU Menų fakulteto kiemelyje eksponuojamas Meno kuratorystės magistro programos studentų parengtas projektas, supažindinantis su vietos ir pastato istorija. O kai istorijos vingiais prieinamas universitetas, toliau kviečiama keliauti per šimto metų laiką ir dabartinio fakulteto erdves.

Parodoje dalyvauja 16 menininkų ir yra eksperimentuojama su erdve ir laiku kūrinius eksponuojant ir parodos pasakojimą pateikiant neparodinėse fakulteto erdvėse. Paroda užpildo iki šiol buvusias tuščias fakulteto sienas ir kviečia susiburti bendruomenę, tapti parodos įvykio dalimi ir dalinantis kūryba žengti į naują šimtmetį.

Paroda yra „Lietuvos universitetui – 100“ programos dalis.

Atidaryme dalyvavo VDU rektorius prof. Juozas Augutis, Menų fakulteto dekanė prof. dr. Jurgita Staniškytė, VDU Muzikos akademijos Džiazo katedros studentės Agnė Repečkaitė ir Gintarė Makarevičiūtė, VDU studentų kūrybinės grupės „Declamationes“ skaitovai Kamilė Rimdeikaitė ir Lanas Toleikis, VDU menų galerijos „101“ savanoriai, padėję pasiruošti parodai ir renginiui. Siekta simboliškai sujungti universitete dėstomus menus ir kultūrines studentų iniciatyvas.

Ekspoziciją galima aplankyti I–V 10:00–17:00 val. VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7) 2022 10 27 – 2023 06 30

Parodos kūrybinė grupė:

Kuratoriai

Milda Gineikaitė ir Rimgaudas Barauskis

Dalyvauja

Gytis Dovydaitis ir Rūta Petrauskaitė, BIONICS, Vaida Virbickaitė, Andrėja Taranda, Tomas Pabedinskas, Romualdas Požerskis, Saulius Jurgelevičius, Arnas Alekna, Tautvydas Nagorskas, Josip Zanki, Rimantas Plungė, Titas Petrikis, Aritonė Plungienė, Eglė Zubkovienė

Dalies apie vietos istoriją autoriai

Meno kuratorystės magistro programos studentai

Grafikos dizaineriai

Elona Machetto, Gabrielius Laurinaitis, Urtė Serapinaitė, Airinga Česaitytė, Sindija Anča

Vertėjai

Emil Starodubov, Elan Jepifanov, Sibilė Plančiūnaitė

Fotografijų archyvas

Alvydas Vaitkevičius, Jonas Petronis, Šiuolaikinių menų katedros darbuotojai

Dėkojame

VDU Menų fakulteto dekanei prof. dr. Jurgitai Staniškytei, prodekanei doc. dr. Rūtai Mažeikienei, dėstytojoms doc. dr. Linarai Dovydaitytei, prof. dr. Rasai Žukienei, doc. dr. Aušrinei Cemnolonskei, prof. dr. Daliai Kuizinienei, administratorei Dianai Lengvenienei, Šiuolaikinių menų katedros laborantui Matui Gineikai, VDU menų galerijos „101“ savanorėms Gabrielei Marijai Valaitytei ir Austėjai Raščiūtei.

Fotografijos Viktorijos Zaveckaitės ir Neringos Olekaitės