Diskusija apie Kauno senamiesčio istoriją

Spalio 16 d., penktadienį, 17 val., paskutinę parodos “Senamiesčio atmintis Romualdo Požerskio fotografijoje” dieną kviečiame į diskusiją apie Kauno senamiesčio istoriją. Diskusijoje dalyvaus fotomenininkas Romualdas Požerskis, miesto istorijos entuziastas, architektas Jurgis Rimvydas Palys, fotografijos istorikas Tomas Pabedinskas ir parodos kuratorė Daiva Citvarienė. Į pokalbį kviečiami įsijungti visi, norintys pasidalinti savo atsiminimais apie Kauno senamiesčio istoriją. Diskusija vyks VDU menų galerijoje “101″, Muitinės g. 7.

Autobusų ir sunkvežimių dundėjimas, purvinų vaikų išdaigos nykstančių namų griuvėsiuose, čia pat po langais tekantis Nemunas su visomis vandens vilionėmis, vaikiškų šūksnių nulydima moteris su juodu raiščiu ant nosies – toks Kauno senamiestis užfiksuotas R. Požerskio fotografijose, tokį jį prisimena vis dar didelė dalis miestiečių.

Neatpažįstamai pasikeitusios senamiesčio gatvės, išnykę ar negrįžtamai suardyti kiemai, dingę šio miesto kvartalo gyventojai, o su jais – ir to laiko senamiesčio gyvenimo būdas. Šiame pokalbyje bus prisiminta vieno gražiausių miesto kvartalų praeitis, svarstoma, ko praeitis gali išmokyti, o kartu – diskutuojama apie galimus Kauno senamiesčio ateities scenarijus.

Daugiau R.Požerskio Kauno senamiesčio fotografijų ir išsamesnį pokalbį su fotomeninku galima rasti Kauno atminties archyve www.atmintiesvietos.lt.