Diskusija apie fotografijos santykį su kitomis meno sritimis

Maloniai kviečiame lapkričio 14 d., ketvirtadienį, 17.30 val. į Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2, Kaunas) vyksiančią diskusiją apie fotografijos santykį su kitomis meno sritimis. Pokalbį su VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros vedėju doc. dr. Rimantu Plunge moderuos menotyrininkas Tomas Pabedinskas.

Fotografijos santykis su kitomis meno sritimis visada buvo karštų diskusijų objektas, o fotografų ir teoretikų nuomonės šiuo klausimu, laikui bėgant, keitėsi kardinaliai. Tuo galima lengvai įsitikinti, prisiminus, pavyzdžiui, 19 a. fotografus, kurie, norėdami būti „menininkais“, savo darbus stengėsi padaryti panašius į tapytus paveikslus ir tokią fotografijos kryptį kritikavusius modernistus, 20 a. pirmoje pusėje užsimojusius atrasti fotografijos medijos esmę, skiriančią ją nuo kitų menų.

Atrodytų – visa tai jau istorija. Bet ar tikrai? Fotografų ir kitų meno sričių atstovų požiūriai į fotografiją, kaip kūrybos įrankį, dažnai išsiskiria ir šiandien. Šalia tarpdiscipliniškumo tendencijų, įsitvirtinusių šiuolaikinio meno scenoje, tęsiamos ir „grynosios“ fotografijos tradicijos. Ar šios skirtingos tendencijos turi bendrų sąlyčio taškų? Ar jas atstovaujantys kūrėjai gali ko nors vieni iš kitų pasimokyti? Kaip į skirtingos kūrybos pavyzdžius derėtų žvelgti žiūrovui, ko iš jo tikisi autoriai?

Pagaliau, kas aktualu jauniausiai kūrėjų kartai, kuri šiuo metu studijuoja menus?
Į šiuos klausimus bandysime atsakyti susitikime su medijų menininku, VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros vedėju doc. dr. Rimantu Plunge. Pokalbį moderuos menotyrininkas Tomas Pabedinskas.