„ConTempo“ paskaita su Vaidu Jauniškiu: kai režisuoja miestas ir peizažas

 

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ kviečia į paskutinę jaunųjų kritikų dirbtuvių paskaitą gegužės 16 d. 13 val. VDU Menų fakultete, 106 auditorijoje. Paskaitą „Kai režisuoja miestas ir peizažas“ ves kultūros analitikas ir teatro kritikas Vaidas Jauniškis.

Jauniškis sukūrė ir redagavo interneto svetainę Menų faktūra, išleido esė rinkinį „Patirti peizažą“ (2021). Rašo kultūros politikos, scenos menų temomis, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Aktyviai domisi šiuolaikinio teatro procesais, tad paskaitoje remdamasis Lietuvos ir užsienio trupių pavyzdžiais, sieks paaiškinti įvietinto meno, socialinės skulptūros, gentrifikacijos ir kitus fenomenus, keičiančius įprastą teatro veiklą ir sampratą apie jį.

 Šių metų „ConTempo“ programoje gausu spektaklių, vykstančių atvirose miesto ar gamtos erdvėse ir orientuotų į pojūčius. Todėl paskaita turėtų būti naudinga visiems, kas nori labiau suprasti vasarą vyksiančius pasirodymus. „Nuo kritiko lopšio žinome – režisuoja režisierius, rašo dramaturgas, vaidina aktoriai ir t.t. Rutininė teatro kasdienybė. O kas atsitinka, kai viso spektaklio (veiksmo, vyksmo, įvykio) tekstą ima diktuoti miestas, vietovė, kaimo peizažas, apleistas baseinas, didmiesčio užkaboriai? Kokia jų įtaka, kaip įvairūs kūrėjai taiko savo metodus dorotis su kur kas didesnėmis, bet ir patrauklesnėmis dekoracijomis ir dramomis?“, – sako kritikas.

Paskaitos trukmė – 1,5 val.

Primename, kad dirbtuvių paskaitos yra nemokamos ir jose gali dalyvauti visi norintieji, ne vien jau užsiregistravę dalyviai!

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ nuo 2019 m. kiekvieną rugpjūčio mėnesį į Kauną ir Kauno rajoną atneša dar daugiau gyvybės, nematytų triukų, kvapą gniaužiančių pasirodymų, jautrių meninių emocijų ir netikėtų susitikimų su įdomiausiais Lietuvos ir pasaulio menininkais. Inicijuotas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, šiais metais festivalis pristatys įspūdingiausią renginį savo istorijoje. Visa programa jau netrukus www.contempofestival.lt.

Festivalį pristato „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, paskaitų partneris – Vytauto Didžiojo Universitetas.