„ConTempo 2023“ jaunųjų kritikų dirbtuvės

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo 2023“ kviečia dalyvauti jaunųjų kritikų dirbtuvėse! Pernai „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ inicijuotame įspūdingos programos festivalyje pirmą kartą surengtos dirbtuvės susilaukė aktyvaus norinčiųjų rašyti susidomėjimo, kurie klausė žinomų teatro kritikų paskaitų apie šiuolaikinius scenos menus, lankėsi festivalio spektakliuose ir rengė kritikos tekstus, kurie buvo publikuoti Kauno ir nacionaliniuose kultūros leidiniuose ir portaluose. Šiemet jaunųjų kritikų programa tęsiama toliau. Dirbtuvių tikslas – suteikti galimybę tiek rašantiems, tiek pradedantiems rašyti kritikos tekstus, pagilinti savo žinias ir rašymo įgūdžius.

Šią vasarą festivalis vyks liepos 29 – rugpjūčio 6 dienomis. Iki tol balandį ir gegužę vyks atviros kūrybinio rašymo dirbtuvės, skirtos įveikti su rašymu susijusias baimes ir gebėti mintis dėstyti rišliai ir kūrybiškai. Dirbtuves ves rašytoja Sandra Bernotaitė. Na, o liepą ir rugpjūtį bus galima lankytis festivalio spektakliuose ir juos recenzuoti. Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas, visi užsiėmimai vyks Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultete (Muitinės g. 7, Kaunas).

 

SVARBU. Paskaitos yra atviros visai visuomenei, ne tik dirbtuvių dalyviams! Registracija nereikalinga. Jeigu susidomėjai, nedvejok ir užsuk. Paskaitų klausytojams dalyvauti festivalio renginiuose ir rengti kritikos tekstus nėra privaloma.

 

Kūrybinio rašymo dirbtuvės su Sandra Bernotaite vyks:

Balandžio 21 d. 13 val. VDU Menų fakultete, 106 auditorijoje;

Gegužės 19 d. 13 val. VDU Menų fakultete, 106 auditorijoje;

Dirbtuvių trukmė – po 3 val.

 

Sandra Bernotaitė – rašytoja, kūrybos mentorė. Jos vėliausias romanas „Akys chimeros“ (2021) pateko į kūrybiškiausių knygų sąrašus, buvo apdovanotas Lazdynų Pelėdos premija. Jos knyga apie kūrybiškumą „Laisvojo rašymo elementai“ (2016) daug kam tapo stalo knyga.

Trumpai apie dirbtuves: Kritika gal būti kūrybiška, žaisminga, pagauli ir pati savaime vertinga, kaip recenzento intelektualumo raiška. Kritika yra meistriška, kai neįžeidžia autorių ir atlikėjų, bet išsako nuomonę, įvertina kokybę, nustato kūrinio vietą kitų panašių kūrinių ir net visos kultūros kontekste. Dirbtuvių metu patikrinsime, ar mokame būti laisvi ir išsakyti savo teigiamą ir neigiamą nuomonę, ir kaip priimame kitų nuomonę apie savo darbą. Apžvelgsime svarbiausius kritinio straipsnio elementus. Išbandysime metodus, kurie padeda pradėti, išvystyti ir užbaigti straipsnį. Mokysimės rašyti mąstant ir mąstyti rašant. Rašysime kartu – atsakingai, bet lengvai.

 

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ nuo 2019 m. kiekvieną liepos ir rugpjūčio mėnesį į Kauną ir Kauno rajoną atneša dar daugiau gyvybės, nematytų triukų, kvapą gniaužiančių pasirodymų, jautrių meninių emocijų ir netikėtų susitikimų su įdomiausiais Lietuvos ir pasaulio menininkais.

 

Festivalio „ConTempo 2023“ renginiai:

Liepos 29 d. – rugpjūčio 6 d. festivalio pagrindinė programa. Renginiai vyks Kaune ir Kauno rajone.