Baigėsi „VDU kultūros dienos“!

 

2022 balandžio 24 – 29 dienomis VDU Menų fakultetas kvietė į tradicinį plačiajai visuomenei skirtą meno ir kultūros festivalį „VDU kultūros dienos“. Po dviejų pastarųjų metų, kuomet dėl pandemijos ir karantinų ribojimų festivalis vyko virtualioje terpėje, „VDU kultūros dienos“ sugrįžo į gyvą formatą ir pasiūlė lankytojams platų kūrybinių bei edukacinių veiklų spektrą.

Anot Menų fakulteto dekanės prof. dr. Jurgitos Staniškytės, jau šeštus metus vykusios „VDU Kultūros dienos“ buvo rengiamos kaip „atvirumo ir bendrystės erdvė, kurioje susitinka akademikai ir visuomenė, kūrėjai ir miesto bendruomenė, kurioje aptariamos aktualiausios dabarties problemos,  diskutuojama, kuriama bei mokomasi kartu“.

Šių metų festivalio svečiai galėjo lankytis atvirose Menų fakulteto dėstytojų paskaitose (pvz. L. Dovydaitytės „Apie meną ir atominę vaizduotę“ arba J. Zanki (Kroatija) „Nesumūrytų akmenų sienos: žemės meno projektai Kroatijoje, Austrijoje ir Airijoje“), dalyvauti aktualioje diskusijoje „Ar menas privalo pasirinkti puses“ (diskusijos dalyviai: R. Žukienė, R. Požerskis, A. Gintalaitė, Y. Rooss, moderatorius E. Klivis), pamatyti Menų fakulteto dėstytojų, studentų ir absolventų parodas (R. Požerskio „Kauno menininkai“, M. Gineikaitės  „Būtis promočiutės kambaryje“, VDU Menų galerijos „101“ savanorių paroda „Simbiozė“), apsilankyti Menų fakulteto absolventės režisuotame spektaklyje „Tikslai ir uždaviniai“ (pjesės autorė ir režisierė Kristina Marija Kulinič) ir baigiamajame „Muzikos produkcijos“ bei „Naujųjų medijų meno“ programų studentų gyvo garso koncerte „Music Lab“.

„VDU kultūros dienas“ tradiciškai užbaigė Atvirų durų diena moksleiviams, kurios metu moksleiviai susipažino su Menų fakultete vykdomomis studijų programomis („Kūrybinės industrijos“, „Menų istorija, kritika ir medijos“, „Muzikos produkcija“, „Naujųjų medijų menas“) ir įsitraukė į įvairias kūrybines veiklas („Menų mūšis“, „Fotostudijos blykstės“, „Garso eksperimentai“, „Kūrybinės industrijos“), o mokytojai dalyvavo seminare “Kūrybinių metodų taikymas ugdymo procese” (dėst. A. Balaišis).

Renginio organizatoriai dėkoja visiems “VDU kultūros dienų” dalyviams ir dalinasi festivalio akimirkomis. Susitikime „VDU kultūros dienose“ 2023 metais!