Atviroje paskaitoje internetu – apie sovietinio palikimo vertinimą

 

Spalio 17 d., antradienį, 17 val., Estijos menų akademija (EMA) surengs atvirą paskaitą-diskusiją, kurią ves VDU doc. dr. Linara Dovydaitytė ir EMA doktorantė Anu Soojärv. Renginyje „Disonuojantis paveldas: iš naujo įvertinant sovietinius palikimus“ bus aptartas sovietinio palikimo paveldas. Diskusija bus transliuojama internetu.

Šis aljanso „Transform4Europe“ (T4EU) renginys vyks „Open Dual Lectures“ formatu, kai savo įžvalgomis ta pačia tema pasidalinti susitinka mokslininkai ar praktikai iš dviejų aljanso partnerių šalių. Tai – puiki proga ne tik pažvelgti į temą ir iš mokslo, ir iš verslo perspektyvos, gauti naudingų įžvalgų, bet ir užčiuopti globalų pulsą.

Rusijai 2022 m. pradėjus plataus masto karą Ukrainoje, Rusijos politinė elgsena šiandien ir praeityje Europoje yra aptarinėjama kaip niekada aktyviai, įskaitant ir sovietinio bei rusų palikimo peržiūrėjimą kaip reakciją į agresiją. Dėl to skirtingose bendruomenėse kyla tiek nauji, tiek seni konfliktai. Kita vertus, ši padėtis yra galimybė šalims ir atminties grupėms pripažinti užslopintus kolektyvinius konfliktus ir atnaujinti diskusijas, kurios buvo nutilusios dešimtmečius. Šiame delikačiame procese svarbų vaidmenį atlieka skirtingų regionų apsikeitimas patirtimis bei tarpdisciplininėmis kompetencijomis, susijusiomis su paveldo apsauga.

Doc. dr. L. Dovydaitytės paskaitos tema – „Atominis paveldas kaip disonuojantis kultūrinis paveldas“. A. Soojärv paskaitos tema – „Sovietinio paveldo „prijaukinimas“: sienų tapybos kūrinio „Tautų draugystė“ naujas vertinimas ir išsaugojimas“.

Renginys vyks anglų kalba.

Daugiau informacijos

Renginio transliacija