Atidaryta nauja kultūros erdvė Kaune – VDU teatras

Profesionalius aktorius, vaidybos studentus bei visus meninėms idėjoms atvirus žmones nuo šiol burs dar viena kūrybinė laboratorija, įsikūrusi Vytauto Didžiojo universitete. Sausio 10-ąją čia duris atvėrė VDU teatro salė (S. Daukanto g. 27), kuri, kaip tikimasi, taps nauja niša tiek eksperimentuoti nebijantiems kūrėjams, tiek ir intelektualiems žiūrovams.

Daugiau galimybių kūrybinei veiklai

Kaip teigia Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka, savo veiklą VDU teatras pradėjo jau prieš metus, tačiau iki šiol neturėjo savos kūrybinės erdvės. „Tikiu, kad dar jaunam, tačiau ambicingam universiteto teatrui dabar atsivers kur kas platesnės galimybės kurti, eksperimentuoti, rengti bendrus projektus su profesionaliais aktoriais, menininkais, į šį procesą įtraukiant ir studentus“, – džiaugėsi VDU rektorius.

Pasak VDU teatro ir Vaidybos studijų programos vadovės, Auksinių scenos kryžių nominantės aktorės doc. Godos Piktytės, VDU teatras – tai pirmasis profesionalus universiteto teatras Lietuvoje, siekiantis pristatyti sceninės raiškos formų įvairovę.

„Norime ugdyti naujovėms atvirą scenos meno publiką, skatinti novatoriškus teatro ir kitų scenos bei naujųjų medijų meno reiškinius. Tuo pačiu tai ir kūrybinė studija, laboratorija, skirta VDU Vaidybos studijų programos ir kitų Menų fakulteto specialybių studentams, kurioje jie gali dirbti kartu su profesionaliais teatro menininkais, dalyvauti profesionalaus teatro procese ir jį tyrinėti“, – pasakojo G. Piktytė.

Repertuare – ir spektakliai, ir susitikimai

VDU teatras, sėkmingai plėtodamas ryšius su Lietuvos ir užsienio režisieriais, jau yra numatęs keletą scenos meno mylėtojams aktualių renginių.

Sausio 23 ir 25 dienomis naujoje VDU teatro salėje bus rodomas Agniaus Jankevičiaus režisuotas spektaklis „Trys gyvenimo versijos“, pastatytas pagal iškiliausios šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Yasminos Reza pjesę. Šiuo spektakliu VDU tęsia jau gerokai anksčiau užsimezgusį bendradarbiavimą su teatru „Mens Publica“.

Naujosios VDU teatro salės atidarymo metu buvo vaidinamas kitas Y. Rezos kūrinys–„Atsitiktinis žmogus“ (spektaklio režisierius – Jonas Vaitkus, vaidina Arvydas Dapšys ir Goda Piktytė, scenografė Vilma Galeckaitė-Dabkienė, kostiumų dailininkė Diana Lozoraitienė). Šis spektaklis jau rodytas daugelyje Lietuvos miestų ir sulaukė itin palankaus žiūrovų ir teatro kritikų vertinimo.

Šiuo metu VDU teatre taip pat pradeda repetuoti režisierius Artūras Areima, pastaraisiais metais nustebinęs Lietuvos teatrinę bendruomenę ir žiūrovus staigiu kūrybiniu posūkiu link estetinio chuliganizmo. Į universiteto teatrą jis atsineša prancūzų egzistencialisto Jeano-Paulo Sartre‘o novelių inscenizacijas, kurių sceninį pavidalą išvysime balandžio pradžioje.

Vasario pradžioje šiame teatre savo naujo postdraminio spektaklio eskizą pristatys Justinas Kalinauskas, buvęs VDU Akademinio teatro vadovas, dabar studijuojantis režisūrą Klaipėdos universitete. Šį pavasarį teatre taip pat bus surengti rusų dramaturgo Ivano Vyrypajevo pjesės „Deli šokis“ skaitymai (rež. Agnius Jankevičius), o birželio mėnesį VDU teatre bus pristatytas bendras lietuvių ir prancūzų spektaklis apie kultūrinių skirtybių sandūras šeimoje (rež. Jeanas-Paulis Vadi).

Be sceninės kūrybos, VDU teatre jau rengiami susitikimai su žymiais teatralais ir teatrui artimais kitų sričių menininkais bei mokslininkais. Sausio 16 d. čia svečiuosis antropologas prof. Gintautas Mažeikis, vasario mėnesį – prof. Leonidas Donskis.

Teatras įsikūręs Vytauto Didžiojo universiteto rūmuose S. Daukanto g. 27.