Vieno kūrinio paroda „Lydinti baimė“

Nuo kovo 10 d. iki balandžio 30 d. Vytauto Didžiojo universitete, Menų fakultete, vyksta vieno kūrinio paroda „Lydinti baimė“. Joje pristatomas menininko Raimondo Gailiūno kūrinys „Tylinčiųjų pasakojimai“.

„Lydinti baimė“ – tai dviejų erdvių paroda: vieno kūrinio ekspozicija VDU Menų fakultete, kurios idėjos pratęsiamos virtualioje erdvėje (apsilankyti virtualioje parodoje bei joje išsakyti savo mintis ir idėjas galite: http://lydintibaime.wix.com/vienokurinioparoda bei Facebook paskyroje).

Baimė – Raimondo Gailiūno tapyboje bene labiausiai vyraujanti tema. Brutalumas, daugiaplaniškumas, spalvų intensyvumas ir siužetų nevienalytiškumas – pagrindiniai akcentai, pasirodantys tapytojo darbuose.

Triptike „Tylinčiųjų pasakojimas“ taip pat kalbama apie atsiskleidžiančias baimes, kaip jos varijuoja, vienos keičia kitas. Triptike menininkas vaizduoja tris figūras – embrionus, matytus LSMU anatomijos muziejuje. Kalbėdamas apie šį paveikslą, dailininkas teigia: „Man reikėjo kažkaip visa tai įvaizdinti, reikėjo personažo, įkūnijančio infantilumą, baimes, agresyvumą, sukeliančio atjautą, liūdnai juokingo ir kartu sunkiai apčiuopiamo.“ Todėl nenuostabu, kad vaizduojami padarai yra susigūžę, deformuoti. Mažos bombos degantis knatas, pamėlęs ir sutinęs veidas, prekybos centro maišelis ir visų figūrų susigūžimas bando paslėpti baimes, kurias patiria vaizduojami personažai. Baimių slėpimas reiškiasi ir per puolimą, ir per priklausomybę (šiuo atveju priklausomybė nuo vartojimo), ir per aukos įvaizdžio kūrimo strategiją. Raimondas Gailiūnas, naudodamas ryškias, kontrastingas, akį rėžiančias spalvas, parodo baimių gaivališkumą, jų stiprumą ir tai, kad jos slypi net ten, kur, rodos, jų neturėtų būti. Vaizduojami personažai – tai žmonės, kurie negyveno realaus gyvenimo (tai tik anatomijos muziejaus eksponatai), tačiau turi nuojautą apie jame slypinčius pavojus bei jaučia poreikį gintis.

Parodos kuratorės:
Gintarė Krasuckaitė
Neringa Krikščiūnaitė
Vilma Mačianskaitė
Emilija Stepšytė