Menų fakulteto studentei – V. Kuprevičiaus stipendija

Lapkričio 29 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorato posėdžio metu Menų fakulteto (MF) Kultūros paveldo ir turizmo magistrantūros pirmakursei Gabijai Jablonskytei-Šaulienei įteikta kompozitoriaus Viktoro Kuprevičiaus vardinė stipendija.

Menų fakulteto studentė tapo stipendijos konkurso laureate už savo mokslinio bakalauro darbo tyrimą tema „Kauno lenkų Adomo Mickevičiaus gimnazija 1919-1940 metais“.

„Kauno lenkų tema išties yra analizuota labai mažai, todėl džiaugiuosi, kad Gabija pasirinko nagrinėti A. Mickevičiaus gimnazijos veiklą 1919-1940 m. ir tuo metu turėtą įtaką, kuri turi svarbią istorinę reikšmę. Taip pat džiaugiuosi ir universitetu, kuris turi tokių drąsių studentų, ir tikiuosi, kad ši simbolinė stipendija paskatins jaunuosius tyrėjus“, – pasakojo V. Kuprevičiaus sūnus, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius.

G. Kuprevičiaus teigimu, stipendijos simbolinis tikslas – ieškoti inteligentijos židinių universitete, palaikyti jaunosios kartos indėlį akademinei ir kultūrinei bendruomenei bei paskatinti mąstyti, tyrinėti, kurti.

Stipendijas ir diplomą konkurso nugalėtojams įteikė Viktoro Kuprevičiaus stipendijos steigėjas ir mecenatas, kompozitorius prof. G. Kuprevičius.

Nuo 2003 m. Viktoro Kuprevičiaus vardo stipendija kasmet skiriama vienam gabiam ir darbščiam VDU Menų, Humanitarinių mokslų, Katalikų teologijos fakulteto arba Muzikos akademijos magistrantui, tiriančiam Lietuvos, o ypač Kauno, tarpukario ir sovietmečio kultūrą.

Viktoras Kuprevičius (1901–1992) – Lietuvos kompozitorius, nusipelnęs meno veikėjas, Kauno miesto Garbės pilietis, Kauno kariliono atkūrėjas ir ilgametis atlikėjas. Tarpukario laikotarpiu dirbo Vytauto Didžiojo kultūros muziejuje, kartu su Pauliumi Galaune organizavo liaudies meno tyrimų ekspedicijas ir pats asmeniškai jose dalyvavo. V. Kuprevičiaus vardu pavadinta viena Kauno pagrindinė mokykla.