Vyksta papildomas „Erasmus+” ir VDU dvišalių mainų konkursas studijoms ne ES/EEE šalyse

Tarptautinių ryšių departamentas kviečia VDU studentus dalyvauti konkurse studijų mainams 2025 m. PAVASARIO ARBA RUDENS SEMESTRE į ne ES/EEE šalis pagal „Erasmus+“ arba VDU dvišalių mainų programas. Studentai, norintys dalyvauti konkurse, el. atrankos anketą turi pateikti iki 2024 m. RUGSĖJO 30 d.

Pasirinkdami užsienio universitetą, studentai turi:

• Patikrinti, ar užsienio universiteto interneto puslapyje skelbiamas dalykų sąrašas mainų programos studentams (angl. „course catalogue for exchange students“) atitinka VDU studijų programą. Atitinkančius dalykus reikalinga nurodyti el. atrankos anketoje.
  • Dėl dalykų atitikimo studentai TURI konsultuotis su akademiniais koordinatoriais fakultetuose (prieš tai individualiai susipažinkite su užsienio universiteto siūlomu preliminariu/ankstesnių metų dalykų sąrašu).
  • Atkreipti dėmesį, kokia kalba bus dėstomi dalykai ir įsivertinti, ar turimas pakankamas tos kalbos žinių lygis.
  • Įsivertinti pragyvenimo išlaidas užsienio šalyje.

Atrankos kriterijai:

• studijų / tyrimų plano užsienio aukštojo mokslo institucijose ir studijų programos VDU suderinamumas,
  • studento motyvacija,
  • dviejų paskutinių semestrų mokymosi rezultatai (VDU mobilumo stipendijai gauti vidurkis turi būti ne mažesnis nei 8,0 balai),
  • užsienio kalbos, kuria bus klausomi dalykai, žinių lygis,
  • konkurse gali dalyvauti visų studijų pakopų nuolatinių ir vientisųjų studijų studentai. Atrinktiems studentams, atsižvelgiant į atrankos rezultatus ir turimą stipendijų skaičių, skiriama „Erasmus+“ arba VDU mobilumo stipendija. Atrankos rezultatai bus skelbiami 2024 m. spalio 15 d. VDU interneto svetainėje, taip pat kiekvienas atrankoje dalyvavęs studentas bus informuotas el. paštu. Daugiau informacijos apie studentų mainus VDU Tarptautinių ryšių departamente: