VDU teatras
Fakultete veikia VDU teatras – kūrybinė ir edukacinė erdvė, kurioje buriasi šiuolaikiško, gyvo teatro kūrėjai ir tyrinėtojai.
SPEKTAKLIAI
Šokis DELHI
Rusų dramaturgo teatro ir kino režisieriaus Ivano Vyrypajevo pjesė „Šokis Delhi“ – tai septynios novelės apie garsią šokėją ir jos aplinką, kurios personažai ieško vidinės ramybės.
Režisierius – Agnius Jankevičius
Scenografė – Laura Luišaitytė
Vaidina: Gabrielė Aničaitė, Aleksandras Kleinas, Jūratė Onaitytė, Goda Piktytė, Ieva Savickaitė / Indrė Vėlyvytė
Muziką atlieka grupė „Upių vėželis“
Iš rusų kalbos vertė Rolandas Rastauskas
Intymumas
„Intymumas” sukurtas pagal prancūzų mąstytojo Jeano-Paulo Sartre’o noveles iš 1936 m. rinkinio „Siena”. Artūras Areima scenoje tekstiliškai supynė „Herostrato” ir „Intymumo” temas ir netgi siužetus.
Inscenizacijos autorius ir režisierius – Artūras Areima
Scenografas – Artūras Areima
Kostiumų dailininkė – Diana Kuzmickaitė
Vaidina: Severija Janušauskaitė / Giedė Žaliauskaitė, Goda Piktytė, Vainius Sodeika, Andrius Žiurauskas / Andrius Mockus
Iš prancūzų kalbos vertė Pranas Bieliauskas
Ričardas II: Post factum
Ant Seimo laiptų vaidybos daugiau nei teatre – tai faktas, nuo kurio atsispiria spektaklio kūrėjai. Naujausias Artūro Areimos pastatymas sukurtas pagal Williamo Shakespeare’o dramą „Ričardas II“.
Režisierius – Artūras Areima
Kostiumų dailininkė – Monika Gurskytė
Vaidina: Vainius Sodeika, Dovydas Stončius, Tadas Gryn, Mindaugas Ancevičius, Eglė Špokaitė, Rokas Petrauskas, Martynas Vaidotas, Marijus Mažūnas, Mantas Tarasevičius, Aistis Lansbergas
Trys gyvenimo versijos
Pjesė „Trys gyvenimo versijos“ prasideda sūnaus migdymo scena. Įprastą šeimos vakaro rutiną pertraukia netikėtas beldimas į duris. Tai draugų pora, atvykusi vakarieniauti diena anksčiau, nei buvo laukiami šeimininkų. Elegantiškai besirutuliojančių vakarėlio įvykių fone autorė negailestingai ir tuo pat metu subtiliai juokaudama braunasi į šiandieninio žmogaus kruopščiai saugomą privačią intymiausių jausmų ir lūkesčių erdvę.
Režisierius – Agnius Jankevičius
Scenografė – Laura Luišaitytė
Vaidina: Jūratė Onaitytė, Goda Piktytė, Dainius Svobonas, Sigitas Šidlauskas, Vytautas Gasiliūnas
Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė
Atsitiktinis žmogus
Spektaklio „Atsitiktinis žmogus“ veiksmas vyksta traukinio kupe. Du nepažįstami keleiviai vyksta iš Paryžiaus į Frankfurtą. Vienas jų – Polis Parskis – žymus rašytojas, neseniai išleidęs naujausią savo knygą, ir moteris, vardu Marta. Ji yra puikiai susipažinusi su bendrakeleivio kūryba ir šiuo metu savo rankinėje turi jo naujausią knygą, pavadinimu „Atsitiktinis žmogus“. Marta dvejoja, ar išsiduoti, kad atpažino autorių ir išsitraukti iš rankinės jo knygą, ar apsimesti, kad tas žmogus jai visiškai svetimas.
Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė
Režisierius – Jonas Vaitkus
Scenografė – Vilma Galeckaitė-Dabkienė
Kostiumų dailininkė – Diana Lozoraitienė
Vaidina: Goda Piktytė ir Arvydas Dapšys
Fotografas – Ignas Maldžiūnas
DreamWorks
Anot I.Vyrypajevo, „DreamWorks“ – tai tiesiog meilės istorija. A.Jankevičiui atrodo, kad autoriui labiau rūpi įpratinti žmones prie minties, kad visiškai nebesvarbu, kas jau yra įvykę – svarbu tik tai, kaip tu norėtum pratęsti savo istoriją ir nuo kurios vietos. Nėra fatališkų klaidų, kažkieno kaltės ar likimo. Gyvenimo nelaimės, protą aptemdantis pyktis ar kvailas elgesys čia tampa šansu pažiūrėti į viską kitaip.
Režisierius – Agnius Jankevičius
Kostiumus parinko – Diana Kuzmickaitė
Į lietuvių kalbą vertė – Rolandas Rastauskas
Vaidina – Aleksandras Kleinas, Lena Orlova, Goda Piktytė, Marcelė Zikaraitė
Nemotyvaciniai laiškai /Lettres de non motivation
J. Prévieux‘o meninio-socialinio tyrimo „Lettres de non motivation“ (pažod. vert. – „Ne motyvaciniai laiškai“, kurtas 2000–2007 m.) esmė – galios pusiausvyros revizija tarp darbdavių ir tų, kurie ieško darbo. Bedarbystė iš vienos pusės ir viršvalandžiai – iš kitos, trišaliai ginčai dėl naujo darbo kodekso niuansų, patarimai, kaip įsidarbinti ir rašyti motyvacinį laišką – aktualijos, tapusios mūsų kasdienybe.
Koncepcija ir režisūra – Vincent Thomasset
Tekstas – Julien Prévieux
Garso dizainas – Pierre Boscheron
Muzika – Pierre Boscheron, Vincent Thomasset
Iš prancūzų kalbos vertė – Akvilė Melkūnaitė
Atlikėjai / aktoriai: Laima Akstinaitė, Petras Venslovas, Goda Piktytė, Vilma Pitrinaitė / Monika Poderytė, Linas Tuleikis
Scenos technikos direktorius – Vincent Loubière
Režisieriaus asistentė – Arnolda Noir