Kūrybinės industrijos (test)

Tačiau aplink save tikrai neturėtume tiek nepriekaištingo dizaino mobiliųjų įrenginių, spalvingų ir kasmet besikeičiančių drabužių, nuostabių interjero sprendimų ar tiesiog stebinančių pasirodymų renginiuose.

Už visų šių produktų bei idėjų slepiasi daugybės kūrybiškų žmonių darbas. Jų akys mato jungtis, ten kurių nemato kiti. Šie žmonės prikelia gyvenimui jau savo laikus atgyvenusias verslo sritis, prikelia produktus naujam gyvenimui.

Tai žmonės, kurie įsidarbino vaizduotę: kūrybiški, verslūs ir išradingi.

 

su kuriuo rytais dalinsis pusryčius. Moksleivis – sukurti nebūtą istoriją, apie tai, kaip jo chemijos namų darbus sukramtė jūrų kiaulytė (kurios jis net neaugina). Įsimylėjėlis – sukurti mintyse savo vestuvių ceremoniją Seišelių salose, kuriose dar niekada nebuvo. Vienaip ar kitaip pasitelkti savo vaizduotę gali kiekvienas žmogus.

Gatvėje sutikti praeviai turbūt sutartintai pasakytų, jog vaizduotė reikalinga tik barzdotiems menininkams ir vaikams. Tačiau kiekvienas sėkmingo tarptautinio verslo guru jiems piktai paprieštarautų.

Šiandien vis dažniau yra kalbama apie vaizduotės galią ir jos naudą. Silikono slėnio genijai be perstojo kartoja, jog savo svajones pasiekė tik todėl, jog niekada nenustojo svajoti ir kurti vis didesnių fantazijų. O norint įsidarbinti „Google“ – skelbimo apraše mes visada rasime reikalavimą būsimam darbuotojui: kūrybiškumas, gebėjimas kūrybiškai spręsti visas iškilusias problemas.

Trumpai tariant:

O vaizduotės svarbos priežastis – labai paprasta. Išgyvename laikus, kuomet svarbiausia yra ne raumenų, iškasenų ar aukso išteklių kiekis, o gebėjimas kurti. Naujus produktus, naujas paslaugas, naujas pramogas. Gebėjimas naujoviškai pateikti ir pasinaudoti savo bei aplinkinių kūrybiniu potencialų.

Būtent jį visomis prasmėmis išnaudoti ir yra mokoma Menų fakulteto Kūrybinių industrijų programoje.

Tą padaryti kiekvienais metais ryžtingai padaryti yra raginami Kūrybinių industrijų studentai.

Juk čia yra ruošiami ateities kūrybiniai prodiuseriai – žmonės, kurie sugeba generuoti naujas idėjas, kurti darbo vietas kurias užimtų talentingi žmonės, jiems vadovauti ir iš viso to – uždirbti pinigus. Sau bei visai industrijai.

Kūrybinių industrijų programoje esančios paskaitos yra kuriamos įtakingų Lietuvos teoretikų bei praktikų siekia išlavinti bei išlaisvinti kiekvieno programos studento kūrybinį potencialą, treniruoja jo vaizduotę, moko ją paversti savo darbo įrankiu.