VDU studentės pristatė savo mados kolekcijas

Vytauto Didžiojo Universiteto mados dizaino studentės pristatė savo kolekcijas. Tai pirmoji šios studijų programos laida, kuri buvo sukurta bendradarbiaujant Centrinio Lankašyro Universitetui ir VDU.

Pirmoji Centrinio Lankašyro ir VDU universiteto studijų programa buvo sudaryta pagal britišką modelį, kuriuo remiantis, paskaitos vyksta anglų kalba, tačiau studijose itin svarbus  ir lietuvių indėlis. Paskaitų metu, kasdien savo patirtimi dalijasi tokie lietuviškos mados atstovai kaip Sandra Straukaitė, Jolanta Rimkutė, Vilius Venckevičius, Olesė Kekienė ir į tarptautinius vandenis išplaukusi Agnė Kuzmickaitė.

Nors abiejų studenčių darbai dalinosi vienu podiumu, kolekcijos, kaip ir autorės labai išsiskyrė. Milda Grikšaitė jau beveik dešimtmetį sukasi mados versle – dirbo modeliu ir stiliste modelio testų fotosesijose. Prieš įstojant į mados dizaino programą, studijavo marketingo vadybą. Raminta Razgutė jau nuo vaikystės žinojo, kad labiausiai nori kurti rūbus, todėl siūti pradėjo dar mokykloje, o po jos išvyko į Daniją, kur du metus studijavo aprangos dizainą ir gilino rūbų konstravimo žinias.

Raminta Razgutė pristatė kolekciją „Artelligence“, kurią jaunąją dizainerę įkvėpė sukurti dirbtinis intelektas ir jo gebėjimas kurti. Kolekcija kalba apie žmogaus minčių persikėlimą į kompiuterius ir sugretina kompiuterinį meną su žmogaus kuriamu menu, taip pat atskleisdamas bendrą jų panašumą: tiek žmonės, tiek kompiuteriai daro klaidas. Kolekcijos pagrindas – švarkai, kuriuos Raminta labai mėgsta tiek vilkėti pati, tiek kurti. Kuriant kolekciją, naudota daug rankų darbo, buvo kuriamos medžiagų manipuliacijos, atkartojančios paveikslus bei rankomis siuvinėjamos mikroschemos žvyneliais.

Mildos Grikšaitės kolekcija „Soft Power“ kalba apie moteriškos jėgos harmoniją. Kolekciją įkvėpė bokso pirštinė. Boksas – labai vyriškas kontaktinis sportas, kuris reikalauja ne vien fizinės jėgos, bet ir dvasinės stiprybės. Kadangi pusiausvyra yra pasiekiama tik derinant priešingybes, bokso pirštinė simbolizuoja moters jėgą per švelnumą. Savo forma ir specifika, ji apsaugo ne tik save, bet ir oponentą. Kolekcijos konstravimo logika paremta išstudijavus pirštinės formą ir specifika. Vyraujanti rožinė spalva kolekcijoje pasirinkta kaip moteriškumo simbolis, kuris suminkština bokso tematiką.

Abi kolekcijos buvo puikiai įvertintos viešnios Andrea Cooke, kuri atvyko iš VDU partnerių UCLan universiteto.

Publikuota lrytas.lt