VDU studentai sukūrė filmą apie fotomenininką Romualdą Požerskį

Šeštadienį, 17 val. MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius) vyks dokumentinio filmo „Romualdas Požerskis. Fotografija – mano religija“ apybraižos pristatymas ir diskusija. Filmą apie vieną garsiausių Lietuvos fotomenininkų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą, VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros profesorių Romualdą Požerskį kūrė VDU Romo Sakadolskio medijų labaratorijos studentai. Renginyje dalyvaus Lietuvos fotografai: Romualdas Požerskis, Artūras Morozovas, Aleksandras Macijauskas, Stanislovas Žvirgždas. Pokalbį moderuos VDU Šiuolaikinių menų katedros vedėjas doc. dr. Tomas Pabedinskas.

MO kolekcijos autorius Romualdas Požerskis – žmogus, drąsiai sakantis „fotografija – mano religija“ ir neskaičiuojantis nei darbo valandų, nei metų, kurie prabėga siekiant išsvajotojo tikslo. Jo fotografijos – gniaužiančios kvapą ir jausmus, stulbinančios, šokiruojančios, o jų būtis – velniškai jaudinanti nepriklausomai nuo autoriaus požiūrio – poetiško, ironiško ar dokumentinio.

Tačiau už stulbinančių darbų slypinti kūrėjo asmenybė, didžiulė meilė žmogui ir siekis suprasti bei papasakoti jo istoriją, pasiryžimas eiti ten, kur niekas kitas nekeltų kojos ir asmeniniai pasiaukojimai vardan kūrybos buvo tai, kas atvedė filmo kūrėjus pas Romualdą Požerskį.

Filmo kūrybinė komanda sekė jo žodžius, pasakojančius 40-ties metų istoriją. O joje daugybė įvykių: nuo metų, praleistų motociklu skrodžiant naktį, iki dienų, atimtų iš šeimos ir atiduotų fotografijai, bei popiečių, stengiantis nugalėti save ir pasiryžti eiti fiksuoti tų, kurie nenorėjo atsidurti objektyvo taikiklyje. Kūrėjai prisipažįsta, jie tuo pačiu metu žavėjosi ir stebėjosi. O po išklausytų istorijų, jas nori parodyt platesnei publikai.

Filmo autorė: Ugnė Vedeikaitė. Kūrybinė komanda: Dovydas Beržinis, Paulius Vičiūnas, Mantė Sūdžiūtė, Neringa Paskačimaitė, Adolfina Krivickaitė, Justas Žemaitis, Arnas Daugėla, Bernardas Butkus.

VDU Romo Sakadolskio medijų laboratorijos kūrybinis vadovas – Laisvūnas Karvelis.

Daugiau informacijos apie renginį