VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Kauno bienale“

 

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Kauno bienale“ – didžiausiu šiuolaikinio meno festivaliu Lietuvoje. Pagal šią sutartį šalys įsipareigoja skatinti tarpusavio bendradarbiavimą švietimo ir profesinio tobulėjimo srityse.

1997 m. tekstilės menininkių iniciatyva prasidėjusi „Kauno bienalė“ per du dešimtmečius išaugo iki tarptautiniu mastu pripažinto renginio. Kas dvejus metus organizuojamas šiuolaikinio meno festivalis pasižymi tarpdiscipliniškumu: čia ne tik eksponuojami tekstilės darbai, bet ir įtraukiamos vizualiųjų menų, šokio, garso ar performanso sąjungos.

Pasak Menų fakulteto dekanės, profesorės dr. Jurgitos Staniškytės, „Kauno bienalės“ ir VDU ryšiai plėtojami jau beveik du dešimtmečius. „Prie šio tarptautiniu mastu pripažinto šiuolaikinio meno įvykio įvairiais būdais prisidėjo ir jame savo idėjas įgyvendino fakulteto dėstytojai, studentai ir absolventai: profesorė Rasutė Žukienė, ilgametė „Kauno bienalės“ vadovė dr. Virginija Vitkienė, vadovė Kotryna Žemaitytė, dabartinė „Kauno bienalės“ vadovė Neringa Kulik ir daugelis kitų. „Kauno bienalė“ – tai universitetui ir  fakultetui labai svarbus partneris, džiaugiamės turėdami tokią inovatyvią bendradarbiavimo platformą, atvirą ir tarptautiniam meno laukui, ir vietos bendruomenėms. Čia studentai turi praktinę galimybę iš arti pažinti geriausias tarptautines meno ir meno kuratorystės praktikas“, – džiaugėsi VDU Menų fakulteto dekanė prof. dr. J. Staniškytė.

VDU Menų fakulteto dekanė prof. dr. Jurgita Staniškytė

Remiantis sutarties nuostatais, abi šalys įsipareigoja ne tik bendradarbiauti projektinėje veikloje, naudotis kūrybiniais bei organizaciniais ištekliais, bet ir suteikti galimybę Vytauto Didžiojo universiteto studentams atlikti mokomąsias praktikas „Kauno bienalės“ vykdomose veiklose, tarp kurių – parodų kuravimas ir informacijos viešinimas, taip skatinant praktinį studentų įgytų žinių pritaikomumą.

Kaip teigia „Kauno bienalės“ vadovė Neringa Kulik, bendradarbiavimas su aukštojo mokslo institucijomis visada buvo vienas iš prioritetų. „Kartu su mokslininkų bendruomene kuriame ir įgyvendiname įvairius meno ir kultūros projektus bei iniciatyvas. Ne paslaptis, kad didžioji dalis „Kauno bienalės“ komandos narių yra baigę studijas Vytauto Didžiojo universitete, o „Kauno bienalės“ renginiuose praktiką yra atlikęs ne vienas studentas. Toliau puoselėdami partnerystę su universitetu sieksime sėkmingai įgyvendinti 13-osios Kauno bienalės renginį ir „Kūrybiškos Europos“ projektą „MagiC Carpets“ (liet. „Stebuklingi kilimai“) įtraukdami universiteto bendruomenę į įvairias veiklas. Kiekvieno renginio ar projekto metu „Kauno bienalės“ komandą papildome įvairių sričių specialistais, ypač komunikacijos, sociologijos ir menotyros. Tikimės akademinio indėlio renginių ir projektų organizavime ir įgyvendinime, stebėsenoje bei vertinime“, – pasakoja N. Kulik.

„Kauno bienalės” vadovė Neringa Kulik (NARA nuotr.)

Bendradarbiavimo sutartį su VDU pasirašiusios „Kauno bienalės“ vadovės manymu, ilgametės partnerystės įprasminimas yra svarbus ne tik akademiniu ar moksliniu aspektu. „Meno, kultūros ir švietimo įstaigų bendradarbiavimas suteikia reikšmingą pagrindą dalintis žiniomis ir patirtimi bei kurti geresnę ateitį“, – akcentavo N. Kulik.