Rektoriaus laiškas bendruomenei (akademinio kalendoriaus pakeitimai)

Brangūs bendruomenės nariai,

Praėjo dvi savaitės, kai buvo paskelbtas karantinas šalyje ir Vytauto Didžiojo universitetas persikėlė į virtualią erdvę. Šiuo laikotarpiu mes ne tik mokėmės prisitaikyti prie naujos kasdienybės, bet ir siekėme užtikrinti nenutrūkstamą studijų ir mokslo procesą – tam reikėjo ne tik didesnių nei paprastai fizinių ir protinių, bet ir psichologinių pastangų. Noriu visiems Jums padėkoti už susitelkimą, bendruomenišką dvasią, o svarbiausia – už rūpestį šalia esančiu ir tuo, kam šiuo metu labiausiai reikia pagalbos.

Per šias savaites mūsų bendruomenė pradėjo darbą nuotoliniu būdu. VDU nuotolinių studijų aplinkoje jau buvo suorganizuota ~1650 studijų dalykų paskaitų, vaizdo paskaitų kambariais naudojosi ~1400 dėstytojų ir studentų, sukurta ~1000 paskaitų įrašų ir bendruomenės narių iniciatyva suteikta pagalba 300 mokyklų (organizuojami internetiniai seminarai, sukurta infrastruktūra nuotoliniam mokymui). Sėkmingai plėtojama iniciatyva „Universitetas namuose“, į kurią aktyviai įsitraukia vis daugiau ir daugiau VDU žmonių.

Situacija šalyje ir pasaulyje yra vis dar neapibrėžta, todėl studijų procesas ir toliau bus organizuojamas nuotoliniu būdu. Šiandien rektorato posėdžio metu patvirtinome šiuos akademinio kalendoriaus pakeitimus:

Studentų atostogos – balandžio 915 d.

Egzaminų sesija numatoma – birželio 8 d.liepos 3 d.

Diplominių darbų gynimai – birželio 8–23 d.

Diplomų įteikimas – liepos 13 d.

Semestro pabaiga – liepos 3 d.

Atsižvelgiant į naujausias žinias, informacija bus nuolat atnaujinama universiteto svetainėje.

Laboratoriniai ir praktiniai užsiėmimai universiteto patalpose yra laikinai sustabdyti – į jas bus galima grįžti pasibaigus karantinui šalyje. Suprantame, kad kiekvienas atvejis yra individualus, todėl, kilus papildomų klausimų, maloniai prašome susisiekti su fakultetų atsakingais žmonėmis, katedrų vedėjais ar studijų programų vadovais.

Esame viena didžiausių akademinių bendruomenių šalyje, todėl siekiant užtikrinti sklandžią veiklą šiuo laikotarpiu mums ypač svarbi yra komunikacija: kelkite klausimus, dalinkitės nuomonėmis ir siūlymais – ieškokime sprendimų kartu. Pagarba humanistinėms ir demokratinėms vertybėms, atsakomybė ir savarankiškumas yra išbandymų laikotarpyje, todėl mūsų visų pastangos yra ypač svarbios.

Nuoširdžiai Jūsų,

Rektorius Juozas Augutis