Studentų dėka (iš)gelbėta meilė | Vaidyba

Lapkričio 4, 9 ir 25 dienomis Kauno valstybinį dramos teatrą sudrebins režisieriaus Agniaus Jankevičiaus ir jo kūrybinės komandos, į kurią įsiliejo ir VDU pirmo kurso vaidybos studentai, manifestacija „Gelbėkime meilę“.

Dviguba premjera – tiek spektaklio, tiek studentų aktorių pasirodymas scenoje – pagal kanadiečių dramaturgo Daniel Danis pjesę „Akmeninių šunų bučiniai“ kvies mąstantį žiūrovą iš naujo apgalvoti, kokioje visuomenėje gyvename, ar mes mokame mylėti, ar įmanoma gyventi nuolankiai susitaikant su nemeilės kupina kasdienybe.

Vytauto Didžiojo universitetas savo tapatybę visuomet formavo kūrybos fone, ne tik idėjiškai, bet ir realiais darbais; bendradarbiaudamas su kitomis kultūrinėmis institucijomis bei iniciatyvomis. Tad šiemet pristatyta nauja Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedroje rengiama vaidybos studijų programa sulaukė gana didelio susidomėjimo. O 18 pirmakursių, vos pravėrusių universiteto duris, gavo unikalią galimybę – suvaidinti Agniaus Jankevičiaus spektaklyje „Gelbėkime meilę“ Kauno valstybiniame dramos teatre, kuris taip pat yra ir socialinis VDU partneris. Tad studentai jau nuo pat pirmo kurso drąsiai integruojasi į nacionalinę profesionalų lygą.

Pasak režisieriaus A. Jankevičiaus, spektakliui reikėjo masės žmonių, kurie galėtų suvaidinti 246 šunų chorą. „Sužinojau, kad šiemet VDU pirmą kartą istorijoje surinktas aktorių kursas. Susisiekiau su to kurso sielomis bei dvasiniais vadovais ir pasiūliau šiems jauniems aktoriams tikrą teatrinę praktiką, kad jie galėtų realiai pažinti, kas yra repeticija, kaip ji vyksta, kaip kuriamas spektaklis ir tuo pačiu – dalyvauti visame šiame kūrybiniame procese. Šie nuostabūs žmonės – dovana man, tikiuosi, kad ir aš jiems esu dovana. Aš juos myliu“, – džiaugėsi spektaklio režisierius.

Vaidybos pirmo kurso studentė Ieva Savickaitė pasakojo, kad pirmą kartą susitikus su režisieriumi buvo šiek tiek nejauku. „Tačiau tik pradėjus dirbti ši įtampa atslūgo. Tiek režisierius, tiek aktoriai Gabrielė Aničaitė ir Aleksandras Kleinas labai mus visus palaiko, padeda ir į kiekvieną žiūri individualiai. Visą laiką jauti, kad net jei tau ir nepasiseks, šalia bus žmonių, kurie padės, kurie tavimi tiki. Tai labai svarbu. Čia – tik patys geriausi įspūdžiai ir labai didelė galimybė mums visiems“, – teigė studentė.

Spektaklis „Gelbėkime meilę“ – tai protestas prieš žmogaus jausmų vartojimą ir manifestas už meilę – tyrą, jautrią, tikrą, nuoširdžią. Scenoje žiūrovai neišvys jokios butaforijos: čia tikri akmenys, tikrų plytų siena, tikra, gyvai atliekama muzika, tikri, „nenudažyti” aktorių veidai ir tikra manifestacija iš Kauno valstybinio dramos teatro aktorių Gabrielės Aničaitės ir Aleksandro Kleino bei dar tik besiruošiančiųjų jais tapti VDU vaidybos kurso studentų lūpų. Ir visgi šią autentiškumo atmosferą virš žiūrovų galvų trikdys šis tas netikra…