Jaunieji teatro kritikai teatralams įteikė savo pieštukus

Šių metų kovo 26 dieną Kauno miesto Rotušėje buvo minima tarptautinė teatro diena, kurios metu Kauno teatralai buvo apdovanoti „Fortūnų“ statulėlėmis. Viena iš renginio sudedamųjų dalių buvo ir VDU Menų fakulteto, Teatrologijos katedros studentų, kurie 2011 metai susibūrė į Jaunųjų teatro kritikų judėjimą, įsteigti Jaunųjų teatro kritikų komisijos apdovanojimai.

Komisijos pirmininkė VDU Teatrologijos katedros doktorantė – Greta Klimavičiūtė-Minkštimienė, nariai – Menų fakulteto bakalaurantė Monika Jašinskaitė, magistrantė Kristina Steiblytė, bakalaurantas Justinas Kalinauskas bei magistrantė Silvija Čižaitė-Rudokienė.

Jaunųjų teatro kritikų komisija teatralus apdovanojo diplomais bei pieštukais, kaip pagarbos ženklu puikių rezultatų pasiekusiems kolegoms. Tačiau paaiškinę savo apdovanojimo prasmę Jaunieji teatro kritikai teigė „Šį kartą kaukės prireikė ne tik teatrui, bet ir kritikai“, ant veidų užsidėję kaukes-diplomus tylia pauze leido kiekvienam pagalvoti, ką tai galėtų reikšti.

Jaunųjų teatro kritikų komisijos apdovanojimai buvo įteikti:
Dailininkui Gintarui Makarevičiui – už geriausią vizualų sprendimą, kuris praplėtė spektaklio erdvę ir išryškino veikėjų dinamiką spektaklyje „Mažutis dinamitas“.
Aktoriui Sauliui Čiučeliui – už meistrišką manipuliavimą taikliai sukurtais personažais spektakliuose „JAH“ bei „Alisa stebuklų šalyje“.
Aktorei Indrei Patkauskaitei – už geriausią aktorės darbą, kuris išsiskyrė tikslumu ir pastabumu plėtojamai veiksmo linijai spektaklyje „Markizė de Sad“.
Kauno valstybinio dramos teatro rinkodaros-žiūrovų aptarnavimo skyriui – už konceptualų spektaklių „Apsivalymas“ ir „Markizė de Sad“ pristatymą miesto erdvėje netradicinėmis priemonėmis.
Kompozitoriui Antanui Jasenkai – už muziką, kuri buvo ne tik fonas, tačiau viena pagrindinių veikėjų spektakliuose „Medėja“ ir „Alisa stebuklų šalyje“.
Kostiumų dailininkei Dianai Kuzmickaitei – už kostiumą, kuris konceptualiai papildė ir išpildė idėją spektaklyje „Markizė de Sad“.
Kauno šokio teatrui Aura – už efektingą vaizdo ir judesio junginį paskatinusį bendradarbiavimą su Tekstilės bienale.

Daugiau informacijos apie Jaunuosius teatro kritikus: www.jauniejiteatrokritikai.lt