Festivalyje – VDU spektaklis ir teatrologų konferencija

capture-1-700x433

Lapkričio 15-20 dienomis Nacionaliniame Kauno dramos teatre (NKDT) įvyks Baltijos šalių teatrų festivalis. Festivalio programoje bus parodyta 11 spektaklių ir vyks Lietuvos bei užsienio teatro kritikų ir kūrėjų diskusijos, kuriose aktyviai dalyvaus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto (MF) Teatrologijos katedros dėstytojai, doktorantai, studentai.

Šių metų Baltijos šalių festivalis, apkeliavęs Rygą ir Tartu, sugrįžta į Kauną. Festivalio programa yra skirta supažindinti Baltijos ir kitų šalių kritikų, prodiuserių, menininkų delegacijas ir Kauno teatro publiką su Lietuvos teatro jaunąja generacija ir šiuolaikinio teatro įvairove. Festivalio programoje, lakričio 16 d. 19 val. VDU Teatro salėje (Daukanto g. 27), bus rodomas ir VDU teatro spektaklis „Intymumas“, režisuotas Artūro Areimos.

dsc_2575

Ne mažiau svarbi festivalio dalis – Latvijos, Estijos ir Lietuvos teatro kritikų, dramaturgų, teatrinių institucijų atstovų konferencijos, kur bus pristatoma, kas naujo ir svarbaus vyksta Baltijos šalyse, ką reikia žinoti, kad būtume ne tik teatro vartotojai, bet ir teatrinio proceso dalyviai, kad išmanytume savo ir savo artimiausių kaimynų kūrybinius ieškojimus ir problemas. Konferencijos vyks anglų kalba (be vertimo). Kviečiame akademinį jaunimą, humanitariją ir visą Kauno teatro publiką.

Konferencijų programa:

Lapkričio 16 d. 10:30 – 13:00 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S.Daukanto g. 25) Estijos teatro pristatymas. Dalyvauja Estijos teatro sąjungos, Estijos kultūros ministerijos, Talino miesto teatro atstovai, dramaturgai ir režisieriai. Diskusiją moderuoja VDU Menų fakulteto prodekanė, teatrologė doc. dr. Rūta Mažeikienė.

Lapkričio 18 d. 11:30 – 13:30 val. VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7, 207 aud.) Latvijos teatro pristatymas. Dalyvauja: Latvijos dramaturgų gildijos atstovai ir Latvijos teatro kritikai. Diskusiją moderuoja VDU Menų fakulteto dekanė, teatrologė profesorė dr. Jurgita Staniškytė.

Lapkričio 20 d. 11:00 – 13:30 val. „Post galerija“ (Laisvės al. 51a) Lietuvos teatro pristatymas. Dalyvauja VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros doktorantai, teatro kritikai Kristina Steiblytė ir Andrius Jevsejevas. Taip pat vyks finalinė tarptautinės delegacijos diskusija ir matytų spektaklių aptarimas. Moderuoja VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros vedėjas, teatrologas doc. dr. Edgaras Klivis.

Baltijos šalių teatro festivalio programa

logo_2016-01_-_mazinta