VDU – tarp trijų stipriausių Lietuvos universitetų

Žurnalas „Reitingai“ šiandien paskelbė institucinį visų Lietuvoje veikiančių universitetų ir kolegijų reitingą, kuriame Vytauto Didžiojo universitetas surinko 54,1 taško ir užėmė trečiąją vietą.

Kaip ir praėjusiais metais, VDU išliko tarptautiškumo lyderiu – reitinge jis įvertintas kaip tarptautiškiausias universitetas Lietuvoje (10,11 taško), geriausiai konkuruojantis tarptautinėje erdvėje. Universitetas užėmė antrą vietą pagal mokslo, meno arba sporto veiklą ir personalo pasiekimus (10,34 taško), studentų pasitenkinimą studijomis, dėstymu ir mokslo bazės gerove (8,64 taško). Aukštą trečiąją vietą Lietuvoje VDU užėmė pagal studijų ir mokslo aplinką (1,04 t.).

Mokslo, meno, sporto veiklos ir personalo pasiekimų kategorijoje VDU neturėjo lygių pagal šiuo metu dirbančio personalo įvertinimus. Pagal šio kriterijaus dalį, kurioje vertintos darbuotojų gautos premijos, prizai, tarptautiniai apdovanojimai už mokslinę veiklą, VDU surinko 23,7 taško ir užėmė pirmąją vietą, daugiau nei 8 taškais aplenkdamas antroje vietoje likusią LMTA.

Iš viso universitetai vertinti pagal 56 skirtingus parametrus, priskirtus 7 stambiems kriterijams: mokslo, meno arba sporto veikla ir personalo pasiekimai, esamas ir ateities akademinis personalas, absolventų kuriama vertė ir darbdavių vertinimai, tarptautinis konkuravimas, studentai ir studijos, studijų ir mokslo aplinka, studentų nuomonė.